Motoryzacja   »   Samochody   »   Volvo ograniczy prędkość swoich samochodów do 180 km/h

Samochody

rss

Volvo ograniczy prędkość swoich samochodów do 180 km/h

2020.05.22//  J. Kruczek
Volvo oficjalnie zapowiedziało, że w swoich nowych modelach będzie stosować fabryczne ograniczenie prędkości do 180 km/h. Już niedługo każdy nowy model szwedzkiej marki będzie posiadał elektroniczne cugle nie pozwalające na szybszą jazdę.
Wprowadzenie ograniczenia wywołało burzliwe dyskusje między zwolennikami i przeciwnikami rozwiązania. Volvo uzasadnia taką decyzję badaniami dotyczącymi bezpieczeństwa na drogach i chęcią pozostania liderem w temacie dbania o bezpieczeństwo. Marka dąży do tego, aby jej samochody nie ulegały wypadkom i aby żadem człowiek nie ucierpiał w efekcie ewentualnych zdarzeń drogowych. Ograniczenie prędkości jest jednym ze środków do osiągnięcia celu.
Volvo
Volvo Volvo
Volvo

Czy ograniczenie prędkości ma sens? Zasadniczo w większości krajów nawet na autostradach obowiązują ograniczenia prędkości znacznie poniżej 180 km/h. Producent jasno określa w komunikacie prasowym, że ludzie maja problem ze zrozumieniem konsekwencji dużych prędkości. Wysoka prędkość zaś nie tylko może się przyczynić do wypadku, ale przede wszystkim znacząco potęguje jego konsekwencje. Ograniczenie fabryczne prędkości utnie skrzydła najmniej odpowiedzialnym kierowcom.
Volvo
Volvo
Volvo

Producent podkreśla także, że wkrótce zajmie się pozostałymi dwoma przyczynami wypadków. Badania firmy pokazały, że najczęściej za wypadki odpowiadają prędkość, nietrzeźwość oraz brak koncentracji. Kolejne systemy bezpieczeństwa mają sobie poradzić z nietrzeźwymi i rozkojarzonymi kierowcami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volvo ograniczy prędkość swoich samochodów do 180 km/h

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volvo ograniczy prędkość swoich samochodów do 180 km/h