Motoryzacja   »   Samochody   »   Zenvo TSR-S - szybka maszyna z aktywnym spojlerem

Samochody

rss

Zenvo TSR-S - szybka maszyna z aktywnym spojlerem

2018.03.13//  J. Kruczek
Duńska marka Zenvo nie należy do najpopularniejszych, choć jej samochody robią wrażenie. Producent stał się sławny po tym, jak podczas kręcenia jednego z odcinków Top Gear auto marki stanęło w płomieniach. Jednak takie wypadki zdarzają się nawet największym, a kolejne maszyny Duńczyków robią wrażenie.
Tak jest z Zenvo TSR-S, które wywołało zachwyty na targach w Genewie. Najbardziej wyróżniającym się elementem pojazdu jest aktywne tylne skrzydło. Zasada jego działania przypomina trochę stabilizatory typu gimbal. Może przy hamowaniu wytwarzać dodatkowy opór oraz przy przyspieszaniu docisk. Kąt ustawienia spojlera jest bezpośrednio zależny od ruchów kierownicą.
Zenvo TSR-S
Zenvo TSR-S Zenvo TSR-S
Zenvo TSR-S

Sercem sportowej maszyny został imponujący 5.8-litrowy silnik V8. Jednostka napędowa generuje teraz szalone 1177KM. Pierwsza setka ma się pojawiać na prędkościomierzu po upływie 2.8s, natomiast 0-200 to kwestia 6.8s. Teraz nie pozostaje nic, jak czekać na pierwsze testy, w których zobaczymy możliwości maszyny.

Zenvo TSR-S
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line prezentuje swoje wdziękiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Zenvo TSR-S - szybka maszyna z aktywnym spojlerem

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Tak, to prawda: kobiety uwielbiają męski zapach! Ile to entuzjastycznych rozmów i zwierzeń w...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Zenvo TSR-S - szybka maszyna z aktywnym spojlerem