Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   McLaren MP4-24 - bolid na sezon 2009

Sporty motorowe

rss

McLaren MP4-24 - bolid na sezon 2009

2009.03.08//  Rafał Bednarz
Nowy McLaren Mercedes MP4-24, w którym Lewis Hamilton będzie bronił tytułu mistrzowskiego w sezonie 2009, został dziś zaprezentowany w siedzibie McLarena w Woking.

Podobnie jak u konkurencji, najbardziej charakterystycznymi elementami nowego McLarena są masywne przednie skrzydło oraz węższy i wyższy tylni spojler.
McLaren Mercedes MP4-24 sezon 2009 McLaren Mercedes MP4-24
McLaren Mercedes MP4-24 sezon 2009 Bolid na sezon 2009 Formuły 1
McLaren Mercedes MP4-24 sezon 2009 Kierowcy McLarena

Szef McLarena Ron Dennis podkreślił, że rewolucja w przepisach sprawiła, że jego zespół musiał pracować jeszcze ciężej niż zwykle.

„Oczywiście wszyscy są w takiej samej sytuacji, więc nie możemy mówić, że wyzwania stojące przed naszym zespołem były mniejsze od tych, którym czoła musiała stawić także konkurencja”, powiedział Dennis. „Jednakże znaczące zmiany w przepisach wymagają znaczącej ilości pracy, a warto zauważyć, że wprowadzono największe zmiany w przepisach od 15 lat.”
„W związku z tym nasi pracownicy, którzy są nie tylko inżynierami, ale także naukowcami o wyjątkowych kwalifikacjach, musieli rozpocząć prace od czystej kartki papieru.”

„Jeśli na etapie przygotowania koncepcji popełnisz błąd, nic już tego nie naprawi. Myślę, że już na pierwszy rzut oka widać, że McLaren MP4-24 to samochód zbudowany zgodnie z właściwą koncepcją.”

McLaren Mercedes MP4-24 sezon 2009
McLaren Mercedes MP4-24 sezon 2009
„Oczywiście przy okazji staraliśmy się przygotować bolid, który dobrze wygląda, co też bardzo sobie cenimy. Widać więc wkład wielu ludzi, a ostateczny wynik jest składową pracy nie tylko naszych technologów, ale także ogromnej rzeszy innych ludzi.”


„Nasz drugi bolid jest już w Portugalii, więc myślę, że jesteśmy w dobrej sytuacji zanim rozpoczniemy przygotowania do pierwszego Grand Prix. Czeka nas kluczowy okres, podczas którego zbudujemy fundamenty pod cały sezon.”

Nowy McLaren MP4-24 spodobał się także kierowcom - Lewisowi Hamiltonowi i Heikki Kovalainenowi.

„Po raz pierwszy widzę nowy wóz w całości i musze przyznać, że wygląda przepięknie”, powiedział Hamilton. „Zespół zawsze przygotowuje wspaniałe samochody i cieszę się, że tak jest i tym razem.”

„Popieram słowa Lewisa”
, stwierdził Kovalainen. „Bolid wygląda świetnie. Mimo zmian w przepisach zespół zdołał zbudować piękny wóz.”

Nowy McLaren MP4-24 poddany zostanie pierwszym testom już jutro, a za jego kierownicą zasiądzie Pedro de la Rosa. Kolejne testy zaplanowane są w przyszłym tygodniu na nowym torze Algarve.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
McLaren MP4-24 - bolid na sezon 2009

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   McLaren MP4-24 - bolid na sezon 2009