Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   System medalowy w Formule 1

Sporty motorowe

rss

System medalowy w Formule 1

2009.03.17//  Rafał Bednarz
Począwszy od tego sezonu o mistrzostwie świata nie będą decydowały zdobyte punkty, ale ilość zwycięstw, poinformowała FIA.

Federacja odrzuciła tym samym propozycję zespołów na rzecz proponowanego przez Berniego Ecclestone’a systemu medalowego, według którego mistrzem świata zostanie ten kierowca, który wygra najwięcej wyścigów w sezonie.

„Światowa Rada Sportów Motorowych (WMSC) zaakceptowała propozycję Zarządu Formuły 1 (FOM), aby przyznawać mistrzostwo świata kierowcy, który wygra w sezonie najwięcej wyścigów”, czytamy w oświadczeniu FIA.

„Jeśli dwóch lub więcej kierowców wygra taką samą ilość wyścigów, o mistrzostwie zdecydują punkty, które będą przyznawane zgodnie z aktualnym systemem 10, 8, 6 etc.”
O mistrzostwie świat zdecydują zwycięstwa, nie punkty! „Pozostałe klasyfikacje - od ostatniego do pierwszego miejsca - będą ustalane według obecnego systemu punktowego. Nie przewiduje się przyznawania medali za pierwsze, drugie czy trzecie miejsce. Zmiany nie dotyczą klasyfikacji konstruktorów.”

„WMSC odrzuciła alternatywę proponowaną przez FOTA, aby nagradzać kierowców, którzy ukończą wyścig na pierwszym, drugim i trzecim miejscu odpowiednio 12, 9 i 7 punktami.”
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Zakup mieszkania lub domu często wiąże się z bardzo dużym zadłużeniem w banku. Kredyt, który...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   System medalowy w Formule 1