Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Vectric 2009 - jeszcze bardziej... no właśnie, jaki?

Motocykle, skutery, quady

rss

Vectric 2009 - jeszcze bardziej... no właśnie, jaki?

2009.02.26//  Rafał Bednarz
I bardziej niebieski. I bardziej czerwony. A dla chętnych - bardziej biały. Tak w skrócie przedstawić można największe zmiany w przyszłorocznej ofercie Vectrixa - nowe kolory i grafiki. Ale zaraz, zaraz, będzie też kilka nowych opcji - niższe, węższe i bardziej przyjazne płci pięknej (lub nieco zniewieściałym przedstawicielom płci lepszej) siedzenie; "sportowa" owiewka, niższa od standardowej o 18 cm i owiewka "zimowa", o 23 cm od niej wyższa. Producent podał też nowe kody produktów, co oznacza że gama oferowanych modeli ulegnie poszerzeniu - w tej chwili Vectrix oferuje wyłącznie skuter VX-1.
Vectrix VX1 Vectrix VX1
Vectrix VX1 Vectrix VX1
Vectrix VX1 Vectrix VX1

W sezonie 2009 będziemy najprawdopodobniej mieli do wyboru dwa nowe modele. Pierwszy to VX-1e, czyli tańsza wersja VX-1 o ograniczonym zasięgu (prawdopodobnie cena została okrojona właśnie dzięki zastosowaniu tańszych, mniej wydajnych baterii). Obniżka ceny jest całkiem na miejscu, biorąc pod uwagę, że bazowa wersja VX-1 to koszt ponad 10 tys. USD. Drugą propozycją na przyszły rok będzie model VX-2, mniejsza i słabsza wersja VX-1, będąca odpowiednikiem mniej więcej spalinowego skutera 50ccm. VX-2 będzie dostępny także z silnikiem odpowiadającym spalinowemu o pojemności 150ccm.
Vectrix VX-1 osiąga prędkość maksymalną 100 km/h, rozpędza się do 80 km/h w 6,8 sekundy i na chwilę obecną może przejechać około 90 km przy pełnym naładowaniu akumulatorów. Biorąc pod uwagę ten relatywnie niewielki zasięg, wysoką cenę i fakt, że na terenie Polski producent ma tylko jednego dystrybutora, wersja 2009 nie stanie się raczej hitem i nie będzie częstym widokiem na naszych drogach. Szkoda, bo Vectrix nie tylko nie wytwarza szkodliwych dla środowiska spalin, ale także - dzięki swojej "jednośladowości" - zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania korków, co czyni go "bardziej czystym" od elektrycznych samochodów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Vectric 2009 - jeszcze bardziej... no właśnie, jaki?