Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   24H Le Mans 2011 - Audi zwycięża w dramatycznym wyścigu

Sporty motorowe

rss

24H Le Mans 2011 - Audi zwycięża w dramatycznym wyścigu

2011.06.12//  J. Kruczek
Wyścig 24-godzinny w Le Mans jest jedną z najbardziej kultowych imprez wyścigowych świata. Niemal każdy kierowca chciałby w swojej karierze zwyciężyć w tym długodystansowcu. Od kilku lat rywalizacja w zawodach przebiega pod dyktando Audi i Peugeota, a tegoroczna edycja nie różniła się pod tym względem.
24H Le Mans 2011 obfitował jednak w pełne dramatyzmu wydarzenia, które odcisną się w historii imprezy. Ostatecznie po dobie zmagań linię mety przejechało, jako pierwsze Audi z numerem 2 prowadzone przez Lotterera. Niemiecki zespół odniósł tym samym kolejne z rzędu zwycięstwo nad francuską ekipą Peugeota. Zespół Audi od początku wyścigu występowało w roli lidera, jednak w trakcie wyścigu team dosłownie stracił dwa samochody w dramatycznie wyglądających wypadkach. Za sterami zwycięskiego samochodu zasiadali: Marcel Fassler, Andre Lotterer, Benoit Treluyer.
24H Le Mans Audi straciło dwa auta...
24H Le Mans ...ale po dramatycznej końcówce zwyciężyło...
24H Le Mans ...nad zespołem Peugeota


Pierwszy odpadł Alan McNisch, który po kontakcie ze słabszym Ferrari uderzył pełnym impetem w barierę. Wypadek wyglądał drastycznie, ale szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Podobną przygodę i równie dramatycznie wyglądającą miał Rockenfeller prowadzący Audi z nr 1. Mimo fatalnego przebiegu rywalizacji dla Niemców ostatecznie udało się utrzymać prowadzenie ostatniej srebrno-czarnej strzale. Wszystko za sprawą idealnie rozegranego pit stopu, który pozwolił przekroczyć linię mety z przewagą niespełna 14 sekund nad drugim Peugeotem, co jest jedną z najmniejszych różnic w historii wyścigu. Tym samym Francuzi po raz kolejny musieli przełknąć smak porażki i uznać technologiczną wyższość zespołu Audi mimo, że wszystkie samochody francuskiego zespołu przejechały linię mety.
24H Le Mans 24H Le Mans
24H Le Mans 24H Le Mans
24H Le Mans 24H Le Mans
24H Le Mans 24H Le Mans
24H Le Mans 24H Le Mans
24H Le Mans 24H Le Mans

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
24H Le Mans 2011 - Audi zwycięża w dramatycznym wyścigu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   24H Le Mans 2011 - Audi zwycięża w dramatycznym wyścigu