Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa

Sporty motorowe

rss

Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa

2012.08.05//  P. Rączka
Adam Małysz wraz z pilotem Rafałem Martonem dachowali na drugim odcinku specjalnym Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa. Nikomu na szczęście nic się nie stało, a samochód dzięki pomocy kibiców udało się postawić na koła i Mitsubishi wróciło na trasę rajdu. Polski team dojechał z 10. czasem na metę, a strata do lidera w klasyfikacji generalnej - Karoly Fazekas/Albert Horn (BMW X5), wynosi 14 min 33 s.
Oficjalny debiut w rajdach samochodowych
Trasa w drugim dniu rywalizacji wynosiła 160 km i była podzielona na 5 OS-ów. Były skoczek narciarski walczy w tym rajdzie o punkty do klasyfikacji FIA CEZ Cross-Country Trophy. Po dobrym stracie Małysz zaliczył dachowanie po zbyt głębokim najechaniu na bandę. Po postawieniu auta na koła, team miał jeszcze problemy z uruchomieniem pojazdu.
Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa
Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa
Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa

- Na drugim dzisiejszym OS-ie przytrafiła nam się przygoda - mieliśmy "dacha" na ciasnym lewym zakręcie. Na szczęście było to w miejscu, gdzie stało dużo kibiców, którzy podbiegli i postawili nas na koła. Niestety podczas dachowania urwał się zewnętrzny wyłącznik prądu i nie mogliśmy uruchomić auta. Zanim doszliśmy do tego co się stało i udało się usunąć usterkę upłynęło około 10 min. Dalej jechaliśmy z pękniętą szybą i połamanymi drzwiami, które musiałem trzymać jedną ręką, przez co najmniej 20 km - powiedział Marton.

- Do mety, poruszaliśmy się już bardzo wolno. Przed trzecim OS-em nie udało się usunąć wszystkich uszkodzeń, mieliśmy m.in. ograniczoną widoczność i  oczywiście - gorsze tempo. Ostatnie dwa odcinki jechaliśmy już po serwisie. Co prawda nie mieliśmy przedniej szyby, ale jechaliśmy w goglach, dzięki czemu mogliśmy już powrócić do walki z czołowymi zawodnikami - dodał.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa

Podobne wiadomości

Podobne galerie

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Adam Małysz dachował w trakcie Rajdu Gyulai Varfurdo Cupa