Motoryzacja   »   Samochody   »   Arnold Schwarzenegger zmienił swojego Mercedesa G w auto elektryczne

Samochody

rss

Arnold Schwarzenegger zmienił swojego Mercedesa G w auto elektryczne

2017.01.28//  J. Kruczek
Arnold Schwarzenegger kocha samochody terenowe, ale jest też nastawiony proekologicznie. Właśnie dlatego postanowił skorzystać z pomoc austriackiej firmy Kreisel Electric, która przygotowała dla niego elektrycznego Mercedesa klasy G.

Inżynierowie z Kreisel Electric wzięli na warsztat Mercedesa G-klasy należącego do aktora i zmienili go w całkiem wydajną elektryczna terenówkę. Specjaliści z firmy nie mieli łatwego zadania. Konieczne było pozbycie się standardowej jednostki napędowej i zastąpienie jej silnikiem elektrycznym. Następnie w podłodze terenówki trzeba było umieścić zestaw baterii zdolny do zasilania ciężkiego pojazdu.
Schwarzenegger
Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger i Mercedes G
Schwarzenegger


Mercedes G został w ten sposób wyposażony w silnik elektryczny o mocy 483 KM. Pozwala on rozpędzić potężną terenówkę do setki w 5,6 s. Do zasilania posłużył zestaw baterii o pojemności 80 kWh. Powinien on zapewniać zasięg około 300 km. Arnold Schwarzenegger pochwalił się światu swoją nowa zabawką i tym samym pokazał, że nawet terenowe maszyny mogą dbać o środowisko.
Schwarzenegger
Schwarzenegger
Schwarzenegger

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Arnold Schwarzenegger zmienił swojego Mercedesa G w auto elektryczne

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Arnold Schwarzenegger zmienił swojego Mercedesa G w auto elektryczne