Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi A3 Cabriolet nie dostanie następcy? Kabriolet zniknie z oferty

Samochody

rss

Audi A3 Cabriolet nie dostanie następcy? Kabriolet zniknie z oferty

2019.08.10//  J. Kruczek
Audi A3 Cabriolet reprezentuje szybko umierającą klasę kompaktowych kabrioletów. Jeszcze niedawno niemal każdy kompaktowy model na rynku posiadał swoją odkrytą wersję. Teraz większość producentów wycofało się z tej koncepcji, a na placu boju pozostały ostatnie modele klasy premium. Niedługo kabriolet od Audi także może zniknąć.
Niemiecka marka jeszcze w tym roku zaprezentuje światu nową generację A3. Magazyn Car&Driver dotarł do informacji mówiącej o skasowaniu z oferty kabrioletu na bazie kompaktowego modelu. Powodem takiego ruchu ma być niska sprzedaż, która nie nie zwróci kosztów opracowania nowego kabrioletu. W efekcie oferta A3 ma zostać ograniczona do wersji Sportback oraz Sedan. Kabriolet zostanie ostatecznie skasowany w 2020 roku.
Audi A3 Cabriolet
Audi A3 Cabriolet Audi A3 Cabriolet
Audi A3 Cabriolet

Trzeba przyznać, że taka sytuacja nie jest zaskoczeniem. Zainteresowanie kabrioletami spada bardzo szybko w ostatnim czasie. Większość producentów już zrezygnowało z tego typu pojazdów. Po wycofaniu Audi A3 Cabriolet producent będzie oferował już tylko dwa kabriolety. Klienci wybiorą spośród modeli TT Roadster i A5 Cabriolet. Warto mieć na uwadze, że TT także niedługo ma zostać usunięte z oferty.

Zanik klasy kabrioletów kompaktowych jest dość smutny. Te samochody mimo wszystko ubarwiały drogi. Niestety ostatnie trendy nie sprzyjały ich rozwojowi, a sami producenci nie mieli pomysłu na promowanie tego typu pojazdów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Audi A3 Cabriolet nie dostanie następcy? Kabriolet zniknie z oferty

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi A3 Cabriolet nie dostanie następcy? Kabriolet zniknie z oferty