Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi RS5 - moc i elegancja

Samochody

rss

Audi RS5 - moc i elegancja

2010.02.22//  K. Cisek
Niemiecka agencja reklamowa powiedziała A, Audi musi powiedzieć B. Po nieplanowanym przedostaniu się do mediów zdjęć RS5, teraz pora na oficjalne informacje techniczne.

Motorem będzie znana z RS4 i R8 widlasta ósemka 4.2 litra. Za osiągi odpowiada 450 KM przy dość wysokich obrotach – 8250/min i 430 Nm momentu obrotowego. Napęd na cztery koła przeniesie 7-biegowa skrzynia z podwójnym sprzęgłem. Zwana w skrócie DSG.
Audi RS5 Audi RS5
Audi RS5 Silnik V8 4.2...
Audi RS5 ...450 KM...

Jak zapewnia Audi, RS5 osiąga setkę po 4.6 sekundy. Kaganiec tłumiący fantazję kierowców nie pozwoli pędzić więcej niż 250 km/h. Ale jeśli ładnie uśmiechnie się u dealera, blokada może być podniesiona do 280 km/h.

Co ciekawe, Audi wspomina o średnim spalaniu na wysokości 10.8 litra. Nie wiem, na ile realna jest ta wartość, ale wątpię czy ktokolwiek kupujący RS5 będzie operował samochodem według zasad eco-drivingu.
Audi RS5
Audi RS5 ...4.6 sek. do 100km/h
Audi RS5

Nadwozie znajduje się dwa centymetry niżej, niż w standardowym A5. W podstawowym wyposażeniu felgi 19-stki, za dopłatą o jeden cal większe. W RS5 nie obyło się bez montażu spojlera. Na szczęście nie psuje linii coupe. Automatycznie wysuwa się przy 120 km/h i chowa, gdy prędkość spadnie do 80 km/h.

Za 450 KM i 4.6 sekundy do setki przyjdzie zapłacić 77 700 euro.
Audi RS5
Audi RS5 Audi RS5
Audi RS5

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Audi RS5 - moc i elegancja

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Audi RS5 - moc i elegancja