Motoryzacja   »   Samochody   »   Chevrolet Caprice PPV - nowa broń amerykańskich gliniarzy

Samochody

rss

Chevrolet Caprice PPV - nowa broń amerykańskich gliniarzy

2009.10.06//  Rafał Bednarz
General Motors pokazało nowy wóz patrolowy dla amerykańskiej policji. Chyba po raz pierwszy się zdarza, że auto patrolowe dla amerykańskiej policji powstało na bazie auta, które… nie jest sprzedawane w USA!
Bazą dla policyjnego Caprice jest model Holden Caprice (Statesman), który sprzedawany jest w Australii i na Dalekim Wschodzie. Jest to auto dłuższe od wspomnianego G8. Co nie jest to zły pomysł - w końcu amerykańscy gliniarze uwielbiają wielką Crown Victorię i przejście na stosunkowo małego G8 byłoby pewnie dla nich szokiem.
Chevrolet Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV Chevrolet Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV

Pod maską policyjnego Caprice znajdzie się jedynie słuszny V8 o pojemności 6 litrów i mocy 335 KM. W planach jest również wersja V6 ale nie będziemy sobie nią zawracać głowy - bo i po co? Napęd przenoszony będzie oczywiście na tylnią oś. Skrzynia biegów - automat o 6 przełożeniach. Charakterystyka jej pracy, podobnie jak i kontroli trakcji, specjalnie ustawiona pod kątem specyfiki policyjnej służby.
Zobacz także: Czy Chevrolet Caprice PPV przebije sławą Interceptora? »Podobnie sprawy się mają w przypadku zawieszenia i hamulców. Musicie wiedzieć, że amerykańcy policjanci nie obchodzą się z radiowozem jak z jajkiem - to jest ich narzędzie pracy i nie cackają się z maszyną w czasie pościgów. Trudno, by seryjny wóz wytrzymał takie obciążenia.
Chevrolet Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV Wnętrze Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV

Jak wiadomo, radiowozy w USA to prawdziwe choinki świetlne. Gdy włączą wszystkie systemy mogą robić po godzinach za oświetlenie niezłej dyskoteki. Dlatego też, Chevrolet Caprice będzie wyposażony w dwa akumulatory. Jedne z nich będzie odpowiadał wyłącznie za dodatkowe wyposażenie radiowozu.

Wnętrze auta, to praktycznie mobilny posterunek policji wyposażony w sprzęt komputerowy, arsenał broni i środki łączności. Nie zapomniano również o wygodzie policjantów. Siedzenia są specjalnie uformowane, tak by zapewnić komfort podczas wielogodzinnej służby. Dodatkowo wyprofilowanie foteli umożliwia swobodne usadowienie policjana z całym rynsztunkiem, który nosi w kaburach przy pasie.
Chevrolet Caprice PPV Chevrolet Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV Chevrolet Caprice PPV
Chevrolet Caprice PPV

Czy Chevrolet Caprice spodoba się amerykańskiej policji? Ma na to spore szanse, choć do sławy Crown Victorii pewnie się nawet nie zbliży. My jesteśmy bardzo ciekawi pojedynku o prymat i sympatię policjantów pomiędzy Chevroletem Caprice i Fordem Taurusem, który również ma ambicje stać się podstawowym autem dla amerykańskich gliniarzy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chevrolet Caprice PPV - nowa broń amerykańskich gliniarzy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Chevrolet Caprice PPV - nowa broń amerykańskich gliniarzy