Motoryzacja   »   Samochody   »   Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów

Samochody

rss

Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów

2019.07.01//  J. Kruczek
Chevrolet Corvette z silnikiem z przodu odchodzi i już wkrótce zostanie zastąpiona autem sportowym z centralnie umieszczoną jednostką napędową. To prawdziwa rewolucja dla modelu. Ostatnio odbyła się aukcja, na której zlicytowano ostatni egzemplarz Corvette C7. Auto sprzedano za kwotę 2,7 miliona dolarów.
Aukcję przeprowadził dom Barrett-Jackson, a jej przedmiotem była ostatnia Corvette C7 Z06 w czarnym kolorze. Ostatnią sztukę zapewnił sobie Dan Snyder, CEO firmy inLighten i założyciel Dan Snyder Motorsports. Cena za ten egzemplarz okazała się gigantyczna, ale trzeba pamiętać, że to ostatnia Corvette z silnikiem z przodu. W efekcie wartość samochodu z pewnością będzie rosła.
Chevrolet Corvette C7
Chevrolet Corvette C7 Chevrolet Corvette C7
Chevrolet Corvette C7

Snyder uwielbia wyjątkowe auta i w zeszłym roku kupił ostatniego Dodge'a Vipera i Demona za cenę 1 miliona dolarów. Dan ze swoim synem Michem przez lata stworzyli kolekcję ponad 100 sportowych samochodów. W ich posiadaniu znajduje się między innymi 30 Viperów z czego jeden to egzemplarz ACR, który w 2017 roku wykręcił na Nurburgringu czas 7:01,03 s. Warto podkreślić, że szczęśliwy nabywca planuje użytkować ostatnią Corvette C7. Nie chce aby auto skończyło zamknięte w garażu.
Chevrolet Corvette C7
Chevrolet Corvette C7
Chevrolet Corvette C7

Warto podkreślić, że cały dochód z aukcji trafi na konto fundacji Stephen Siller Tunnel to Towers. Fundacja zajmuje się opieką nad poszkodowanymi w akcjach ratunkowych oficerami służb mundurowych oraz ich rodzinami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Chevrolet Corvette C7 - ostatnia sztuka zlicytowana za 2,7 mln dolarów