Motoryzacja   »   Samochody   »   Citroen C5 - następca ma być wspaniałym samochodem

Samochody

rss

Citroen C5 - następca ma być wspaniałym samochodem

2020.05.11//  J. Kruczek
Citroen C5 przez długi czas pełnił rolę flagowego modelu francuskiej marki, ale od wielu lat nie jest obecny w ofercie. Producent śladem wielu innych firm postawił na SUVy, ale teraz znów myśli nad powrotem C5. Marka od pewnego czasu zapowiada nowe C5 i teraz mimo kryzysu potwierdza, że prace nadal trwają.
Citroen C5 został skasowany w 2017 roku i od tego czasu głównie pojawiał się w plotkach. Teraz Laurence Hansen odpowiedzialna za strategię i produkty w Citroenie zdradziła, że nowe C5 istnieje. Jak to określiła samochód istnieje i jest wspaniały. Nie zdradziła jednak na czym ma polegać ta wspaniałość.
Citroen
Citroen Citroen
Citroen

Następca sedana pojawiał się w licznych plotkach, ale sytuacja na rynku coraz częściej pozwalała wątpić w debiut nowego C5. W samym 2019 roku segment limuzyn klasy średniej skurczył się o 14%. Nowa generacja C5 zapewne powstanie na platformie EMP2 znanej między innymi z Peugeota 508. Można więc swobodnie założyć obecność napędów elektrycznych i hybrydowych.

Citroen
Citroen
Francuska marka cały czas szuka na siebie pomysłu. Kolejne osoby związane z firmą zdradzają, że C5 ma być czymś naprawdę wyjątkowym. Czas pokaże, czy tak faktycznie będzie. Tymczasem nim zobaczymy ten model możemy oczekiwać premiery nowego C4 Cactus. Crossover ma zadebiutować 30 czerwca.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Citroen C5 - następca ma być wspaniałym samochodem

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Citroen C5 - następca ma być wspaniałym samochodem