Motoryzacja   »   Samochody   »   Dodge Challenger powraca w kolorze Plum Crazy

Samochody

rss

Dodge Challenger powraca w kolorze Plum Crazy

2009.10.23//  A. Łukasiewicz
Na przełomie lat 60-tych/70-tych w Ameryce, kiedy wojny muscle cars trwały na całego, jednym z najskuteczniejszych tricków marketingowych by zwrócić uwagę (młodego) klienta na produkt danej firmy był jego wygląd, a przede wszystkim kolor nadwozia.
Dodge Challenger Plum Crazy
Dodge Challenger Plum Crazy Dodge Challenger w kolorze Plum Crazy
Dodge Challenger Plum Crazy

Hemi-Orange (Dodge), czy Hugger-Orange (Chevrolet) to jedne z wieli kultowych lakierów nadwozia, które na dodatek w połączeniu z charakterystycznymi pasami na karoserii i swoimi elektryzującymi nazwami dawały znakomity efekt – czyli to, czego mobilna młodość tamtych lat oczekiwała.

Niektóre z tych charakterystycznych odcieni świętują swój comeback na reanimowanych muscle cars. Fioletowy Plum Crazy (ang. szalona śliwka) – to kolejny z popularnych lakierów, który powraca do aktualnej palety barw Dodge Challengera – wcześniej dostępny był w limitowanej edycji Chargera R/T Daytona. Co prawda był on jeszcze popularniejszy u siostrzanego modelu Plymouth Cuda (In-Violet się tam zwał), ale marka ta dziś już niestety nie istnieje.

Dodge Challenger Plum Crazy
Dodge Charger Plum Crazy Dodge Charger
Plum Crazy (metallic) oferowany będzie do Challengera na rok modelowy 2010 (już dostępny), ale tylko w wersjach z nie mniej popularnym silnikiem Hemi, a więc R/T (5.7 litra) za 225 USD oraz SRT8 (6.1 litra) – dopłata 500 USD. Ponadto w tym pierwszym dojdą jeszcze szwy tapicerki w takim samym kolorze, a SRT8 otrzyma dodatkowo kontrastujące, fioletowe pasy na fotelach. Dodge oferuje klientom Challengera także charakterystyczne pasy biegnące wzdłuż linii nadwozia aż do granicy okien (wersja R/T Classic), które będzie można zamówić też w kolorze białym.

Nowy fiolet zastąpi dotychczasowe lakiery z serii „High Impact” (ang. mocny efekt) – niebieski B-5 Blue oraz żółty Detonator Yellow. Nie wiadomo, czy ta decyzja tyczyć się będzie również najsłabszej wersji V6, ale Dodge ma ponoć, co roku oferować do Challengera jakiś wyjątkowy i limitowany (na rok modelowy) odcień lakieru.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Dodge Challenger powraca w kolorze Plum Crazy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Dodge Challenger powraca w kolorze Plum Crazy