Motoryzacja   »   Samochody   »   Fiat 500X - Włosi szykują małego crossovera

Samochody

rss

Fiat 500X - Włosi szykują małego crossovera

2012.04.02//  J. Kruczek
Fiat skrupulatnie poszerza swoją ofertę, co świadczy o zakończeniu problemów, z jakimi zmagał się jeszcze niedawno. W szczególności model 500 cieszy się sporym powodzeniem. Autko od początku miało być niszowym pojazdem cieszącym właścicieli swoim stylem. Od premiery minęło trochę czasu, a pięćsetka zyskuje coraz więcej wcieleń.
Włoski producent prezentował już mały kabriolet, wersję sportową i przedłużoną edycję 500L, która właśnie wchodzi do produkcji. O ile ta ostatnia wersja może budzić mieszane uczucia, o tyle stanowi ciekawą bazę dla nowego projektu. 500X to niewielki crossover bazujący na technologii Jeep`a. Nadwozie będzie miało podobne wymiary jak 500 L, czyli około 4,2 metra długości, będzie to największa z wersji "pięćsetki".
Fiat 500 L
Fiat 500 L Fiat 500 L
Fiat 500 L

Samochód zostanie wyposażony w stały napęd na cztery koła. W kwestii silników klienci będą mogli skorzystać z benzynowych doładowanych jednostek: 0,9 MultiAir, 1,4 T-Jet oraz diesli. 

Współpraca Fiata z amerykańskimi producentami przynosi coraz lepsze owoce. Model 500X może być bardzo ciekawym samochodem., który możliwościami i stylem będzie nawiązywał do crossovera Mini. Niestety nie wiadomo na razie nic bardziej konkretnego na temat nowego modelu, podobnie, jak na temat Jeepa, na którym będzie bazowała nowa „pięćsetka”.
Fiat 500 L
Fiat 500 L Fiat 500 L
Fiat 500 L
Fiat 500 L
Fiat 500 L

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoop, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Fiat 500X - Włosi szykują małego crossovera