Motoryzacja   »   Samochody   »   Fiat rezygnuje z silników diesla. Ich koniec nastąpi w 2022 roku

Samochody

rss

Fiat rezygnuje z silników diesla. Ich koniec nastąpi w 2022 roku

2018.03.06//  J. Kruczek
Fiat na razie nie zaskakuje swoja ofertą, ale prężnie działa w temacie napędów. Włoski producent rozpoczął proces mający na celu wyeliminowanie silników diesla ze swojej oferty. Według najnowszych informacji silniki wysokoprężne znikną z Fiatów do 2022 roku.
Ostatnie silniki diesla od Fiata cieszyły się bardzo dobrą sławą. Przede wszystkim punktowały przez swoją niezawodność i trwałość nawet przy wysokich przebiegach. Jednak rynek się zmienia, a oszustwa niemieckich marek przy dieslach sprawiły, że konieczne jest postawienie na nowe rozwiązania. I tak w ofercie silniki diesla maja zostać zastąpione przez napędy hybrydowe oraz w pełni elektryczne.
Fiat Tipo
Fiat Tipo Fiat Tipo
Fiat Tipo

Sytuacja pozwala teoretycznie na inwestycję w diesle i zmodyfikowanie jej tak, aby odpowiadały współczesnym wymaganiom. Jednak taka inwestycja w dobie elektrycznego wyścigu mija się z celem. Zdecydowanie lepiej przeznaczyć środki finansowe na rozwój nowych technologii. Jest to konieczne jeżeli Fiat będzie się chciał liczyć na rynku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Hyundai Tucson N Line prezentuje swoje wdziękiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fiat rezygnuje z silników diesla. Ich koniec nastąpi w 2022 roku

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

  • Tak, to prawda: kobiety uwielbiają męski zapach! Ile to entuzjastycznych rozmów i zwierzeń w...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Fiat rezygnuje z silników diesla. Ich koniec nastąpi w 2022 roku