Motoryzacja   »   Samochody   »   Hyundai Nexo FCV - prezentacja zaawansowanego SUVa z ogniwami paliwowymi

Samochody

rss

Hyundai Nexo FCV - prezentacja zaawansowanego SUVa z ogniwami paliwowymi

2018.01.11//  J. Kruczek
Hyundai zaprezentował przy okazji targów CES 2018 swoje najnowsze auto napędzane ogniwami paliwowymi. Model Nexo FCV jest kolejnym etapem rozwoju tej technologii, która choć zdaje się znajdować w cieniu klasycznych aut elektrycznych to jest prężnie rozwijana przez wielu producentów.

Hyundai Nexo FCV ma być najbardziej zaawansowanym technologicznie modelem marki. Pojazd jest ważnym elementem planu wydania na rynek przed 2025 rokiem 18 przyjaznych ekologii samochodów. Na pokładzie znalazła się masa nowych systemów wspomagających kierowcę, jak między innymi monitor ślepych punktów. Za sprawą licznych sensorów i kamer szerokokątnych system monitoruje otoczenie samochodu i informuje o zagrożeniach oraz wyświetla obraz na konsoli centralnej.
Hyundai Nexo FCV
Hyundai Nexo FCV Hyundai Nexo FCV
Hyundai Nexo FCV

Nowy model jest także pierwszym autem marki z systemem trzymania się swojego pasa ruchu. Highway Driving Assist pomoże zaś w automatycznym dostosowywaniu prędkości na autostradach. Producent zadbał także o system inteligentnego parkowania, choć nie zdradzono szczegółów jego funkcjonowania.

Najważniejsze jednak, że na pokładzie znalazły się znacznie wydajniejsze ogniwa paliwowe oraz lżejsza jednostka napędowa. Ekologiczny SUV oferuje silnik o mocy 160 KM i momencie obrotowym 394 Nm. Auto przyspieszy do setki w czasie 9,5 s, a maksymalny zasięg wynosi 595 km. Takie parametry robią pozytywne wrażenie.
Hyundai Nexo FCV
Hyundai Nexo FCV
Hyundai Nexo FCV

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Monza Rally Show 2018 - klip z imprezy rajdowejWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hyundai Nexo FCV - prezentacja zaawansowanego SUVa z ogniwami paliwowymi

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Hyundai Nexo FCV - prezentacja zaawansowanego SUVa z ogniwami paliwowymi