Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XE został oficjalnie pokazany światu

Samochody

rss

Jaguar XE został oficjalnie pokazany światu

2014.09.10//  J. Kruczek
Jaguar XE jest jedną z najważniejszych premier roku. Brytyjczycy zebrali się do pracy i rzucili wyzwanie BMW serii 3  Mercedesowi klasy C. XE już na pierwszy rzut oka sprawia bardzo dobre wrażenie i powinien mieć spore szanse na odniesienie sukcesu.
XE zdaje się być pomniejszonym XF z kilkoma nowymi zagrywkami stylistycznymi. Ostre reflektory, charakterystyczny grill i typowa dla marki linia boczna sprawiają zmieniają limuzynę w jeden z najbardziej atrakcyjnych pojazdów w klasie średnich limuzyn.
Jaguar XE
Jaguar XE Jaguar XE
Jaguar XE

Inżynierowie również dopracowali o konstrukcję i zadbali o niską masę i perfekcyjne wyważenie. XE waży tylko 1475 kg, a współczynnik oporu powietrza wynosi w jego przypadku Cx 0,26. To doskonałe wartości gwarantujące dynamiczną jazdę.

Sercem nowej limuzyny będzie dwulitrowy, doładowany diesel o mocy 161 KM oraz trzylitrowe, benzynowe V6 generujące 340 KM. W miarę obecności na rynku pod maskę trafią kolejne silniki. Klienci wybiorą czy chcą limuzynę z napędem na tył czy 4x4. Szczegóły zostaną zdradzone na salonie w Paryżu, ale już teraz wiemy, że XE będzie kosztować co najmniej 27 000 funtów.
Jaguar XE
Jaguar XE Jaguar XE
Jaguar XE
Jaguar XE

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoops


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jaguar XE został oficjalnie pokazany światu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Jaguar XE został oficjalnie pokazany światu