Motoryzacja   »   Samochody   »   Kia Telluride - flagowy SUV marki trafi na drogi

Samochody

rss

Kia Telluride - flagowy SUV marki trafi na drogi

2018.01.23//  J. Kruczek
Kia dość śmiało zagląda do klasy samochodów premium. Ostatnio zadebiutował model Stinger, który w  najdroższej wersji rzuca wyzwanie niemieckim sportowym limuzynom. W przyszłym roku na rynek ma trafić kolejny luksusowy twór w postaci flagowego SUVa.
W zeszłym roku Kia zaprezentowała koncepcyjnego SUVa noszącego nazwę Telluride. Pojazd powstał na płycie podłogowej modelu Sorento, ale pozyskał znacznie bardziej luksusowy wyraz. Sercem koncepcyjnego modelu został silnik V6 o pojemności 3.5-litra oraz mocy przeszło 400KM. Produkcyjny model ma zachować wiele z konceptu. Peter Schreyer potwierdza, że auto pojawi się na drogach.
Kia Telluride
Kia Telluride Kia Telluride
Kia Telluride

Luksusowy SUV od Kii trafi najpierw na rynek amerykański i zapewne do Azji. Nie wiadomo czy producent zdecyduje się na europejski debiut. Na naszych drogach takie kolosy nie znajdują zbyt dużego poklasku, choć klienci sięgający po auta klasy premium coraz mniej patrzą na praktyczną stronę swoich maszyn.

Kia Telluride
Kia Telluride
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Vuhl 05RR - sportowa maszyna oficjalnieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kia Telluride - flagowy SUV marki trafi na drogi

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    Robert Kubica    SUV    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Kia Telluride - flagowy SUV marki trafi na drogi