Motoryzacja   »   Samochody   »   Mercedes X nigdy nie doczeka się wersji AMG

Samochody

rss

Mercedes X nigdy nie doczeka się wersji AMG

2018.09.27//  J. Kruczek
Mercedes X jest pickupem dla osób szukających woła roboczego o zawyżonym poziomie komfortu. Pickup klasy premium od początku budził wiele emocji oraz jedno ważne pytanie. Kiedy powstanie wersja AMG? Okazuje się, że to nie nastąpi nigdy.
Informacji na temat braku planów na pickupa AMG przekazał sam dyrektor sportowej dywizji, Tobias Moers. Podczas amerykańskiej premiery modelu GT 4-Door Coupe dyrektor AMG poruszył kwestię pickupa. Jak przekazał dziennikarzom nie ma planów na podrasowanie klasy X. Co więcej takie plany nigdy nie powstaną z kilku powodów. Jedną jest brak widocznego potencjału na rynku.
Mercedes X
Mercedes X Mercedes X
Mercedes X

Drugi powód zdaje się całkowicie przekreślać przyszłość modelu w wersji AMG. A mianowicie jego konstrukcja nie nadaje się do ekstremalnych modyfikacji. Tobias Moers zdradza, że architektura AMG najzwyczajniej nie pasuje do bazy od Renault i Nissana. Brak fundamentu pod budowę ekstremalnego samochodu sportowego wyklucza jego budowę.
Mercedes X
Mercedes X
Mercedes X

Na koniec pozostaje sama atrakcyjność dla klientów. Mercedes X jest najdroższym pickupem na rynku. To już ogranicza ilość klientów. Tworzenie ekstremalnej wersji za znacznie wyższą cenę jest po prostu nie opłacalne. Taki samochód znalazłby zbyt mało klientów. Tak więc jeżeli czekaliście na klasę X AMG to musicie pożegnać się z nadzieją.

Mercedes X
Mercedes X
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
GP Monako 2019 - relacja z kwalifikacjiWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mercedes X nigdy nie doczeka się wersji AMG

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limitowane edycje aut    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Terminator po wielu latach oficjalnie powraca na ekrany kin! W sieci swoją premierę miał właśnie...

W dziale High-TechDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Mercedes X nigdy nie doczeka się wersji AMG