Motoryzacja   »   Samochody   »   Mercedes klasy G - nowe wcielenie terenowej legendy

Samochody

rss

Mercedes klasy G - nowe wcielenie terenowej legendy

2018.01.16//  J. Kruczek
Mercedes klasy G jest ikoną terenowej motoryzacji. Ten samochód nie zmienił się zbytnio przez dekady, a producent jedynie podnosił poziom luksusu. Teraz pokazano oficjalnie nową generację, która w większości zachowała cały swój charakter.
Samochód pozostał oparty na ramowej konstrukcji i mamy do czynienia z mechanicznym przeniesieniem napędu i blokadami dyferencjału. Mimo to cała konstrukcja jest nowa. Nadwozie urosło o 53mm wzdłuż oraz 121mm wszerz. Całkowicie nowe wnętrze pozwoliło wygospodarować dodatkowe 151mm na nogi pasażerów z tyłu. Najważniejsze jednak, że całość straciła na wadze około 170 kg.
Mercedes G 2018
Mercedes G 2018 Mercedes G 2018
Mercedes G 2018

Jeżeli chodzi o stylistykę to większość osób nie zauważy różnicy względem poprzednika. W oczy najbardziej rzucają się LED-owe światła oraz grill. W kokpicie prawdziwa rewolucja. Nie znajdziemy już nic z prostej terenówki stworzonej do błotnych kąpieli. Zamiast tego najlepsze materiały, skóra i nagłośnienie Burmester. Na desce rozdzielczej zamiast wskaźników i przycisków znajdziemy dwa ogromne ekrany LCD. Całe wnętrze jest bliższe luksusowym limuzynom marki i przez to trochę zniechęca do terenowego wykorzystania pojazdu. Tanio też nie będzie bowiem cennik otwiera kwota 107 tys. euro.
Mercedes G 2018
Mercedes G 2018
Mercedes G 2018

Na starcie pod maską znajdzie się 4-litrowa V8-mka o mocy 416KM. W planach jest także oszczędniejszy motor 6-cylindrowy o mocy 313KM. Oczywiście na rynek trafi także odmiana AMG. Szczegóły na temat kolejnych wersji poznamy z czasem.

Mercedes G 2018
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mercedes klasy G - nowe wcielenie terenowej legendy

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Mercedes klasy G - nowe wcielenie terenowej legendy