Motoryzacja   »   Samochody   »   Mini Rocketman - koncept z 2011 roku doczeka się wersji produkcyjnej

Samochody

rss

Mini Rocketman - koncept z 2011 roku doczeka się wersji produkcyjnej

2019.07.14//  J. Kruczek
Mini Rocketman został zaprezentowany w 2011 roku i dawał nadzieję na powiew świeżości w ofercie marki. Brytyjczycy pokazali, jak mogłoby wyglądać małe auto miejskie na miarę dzisiejszych czasów. Niestety nie zdecydowano się na jego produkcję.
Magazyn Autocar dotarł jednak do informacji mówiących, że Mini Rocketman jednak trafi do produkcji. Ma to nastąpić w 2022 roku. Produkcja małego modelu ma być częścią umowy między BMW i chińskim koncernem Great Wall. Hatchback zostanie wyposażony w napęd elektryczny, a jego bazą stanie się chiński model Ora R1.
Mini Rocketman
Mini Rocketman Mini Rocketman
Mini Rocketman

Chińskie auto elektryczne cechuje nadwozie o długości 3,5 m i szerokości 1,66 m. Takie parametry idealnie pasują pod Mini Rocketman. Według doniesień nowe Mini wykorzysta baterie o pojemności 33 kWh, co miałoby się przełożyć na zasięg przeszło 300 km. Nie wiadomo jednak czy producent pozostanie przy nazwie Rocketman. Nie wiemy też ile pomysłów z konceptu zostanie przeniesionych do produkcyjnej wersji. Zaprezentowany ostatnio Mini Cooper SE pod względem designu był raczej rozczarowaniem. Auto okazało się zwykłym trzydrzwiowym Mini z żółtymi dodatkami. Nowy model ma być produkowany w Chinach skąd będzie trafiał na cały świat.
Mini Rocketman
Mini Rocketman
Mini Rocketman
Mini Rocketman
Mini Rocketman
Mini Rocketman

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mini Rocketman - koncept z 2011 roku doczeka się wersji produkcyjnej

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Mini Rocketman - koncept z 2011 roku doczeka się wersji produkcyjnej