Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajd Dakar: Ignacio Casale wziął odwet na Rafale Soniku, Polak nadal liderem "generalki"

Sporty motorowe

rss

Rajd Dakar: Ignacio Casale wziął odwet na Rafale Soniku, Polak nadal liderem "generalki"

2015.01.10//  M. Mikołajczyk
Jeżdżący quadem Ignacio Casale nie zamierza składać broni i pewnie wygrał w piątek szósty etap tegorocznego Rajdu Dakar, prowadząc od startu do mety.

Chilijczyk wyprzedził Rafała Sonika o ponad osiem minut, rewanżując się tym samym Polakowi za sromotną porażkę na poprzednim odcinku. To już kolejne, bo czwarte z rzędu etapowe „pudło” dla naszego rodaka.
Rajd Dakar
Rafał Sonik
Rajd Dakar

Biało-czerwony stracił więc część swojej przewagi w klasyfikacji łącznej, ale nadal w „generalce” ma 16 minut i 8 sekund zapasu nad swoim najgroźniejszym rywalem. Na trzecim miejscu plasuje się Sergio Lahuente, który nie ma już większych szans na walkę o triumf w tej prestiżowej imprezie.

Z kolei wśród motocyklistów po etapowe zwycięstwo sięgnął na Hondzie Heider Rodrigues. Portugalczyk pogodził Marco Comę oraz Joana Barredę Borta, którzy walczą między sobą o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Z powodu problemów z kręgosłupem nie zachwyca ostatnio Jakub Przygoński, który na piątkowej trasie uzyskał dopiero 38. czas, a w całym rajdzie jest 24.

Klasyfikacja generalna po 6. etapach Rajdu Dakar (quady):
1. Sonik Yamaha  26:22,48
2. Casale Yamaha  +16,08
3. Lafuente Yamaha  +41,13
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: inf. własna/dakar.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rajd Dakar: Ignacio Casale wziął odwet na Rafale Soniku, Polak nadal liderem "generalki"

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajd Dakar: Ignacio Casale wziął odwet na Rafale Soniku, Polak nadal liderem "generalki"