Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"

Sporty motorowe

rss

Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"

2014.06.29//  M. Mikołajczyk
Zwycięstwem Sebastiana Ogiera zakończyła się 71. edycja Rajdu Polski. Francuz w imponującym stylu wygrał zawody w naszym kraju, powiększając tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej WRC.

Na drugim miejscu imprezę ukończył Andreas Mikkelsen, który stracił do najlepszego kierowcy ponad minutę i 7 sekund. Norweg radził sobie na trasie doskonale i przez moment był nawet liderem rajdowych zmagań. Skład podium uzupełnił Belg Thierry Neuville, który w pokonanym polu zostawił doświadczonych Finów – Mikko Hirvonena oraz Jariego-Mattiego Latvalę.
Robert Kubica
Robert Kubica
WRC

Najlepiej z biało-czerwonych mimo wielu problemów wypadł Robert Kubica, kończąc wyścig na 18. miejscu. Nasz zawodnik jeszcze po 16. oesach zamykał czołową „szóstkę”, ale w sobotę podczas przejazdu pechowo urwało mu się koło i uszkodził zawieszenie, przez co musiał wcześniej wycofać się z rywalizacji.
Krakowianin powrócił do walki w niedzielę i osiągał wyśmienite rezultaty – na odcinku specjalnym w Mikołajkach uzyskał trzeci wynik, ale jego straty były zbyt duże, by mógł myśleć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Przypomnijmy, że Rajdu Polski tym razem nie zdołał ukończyć Krzysztof Hołowczyc, który w sobotę zaliczył dachowanie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: inf. własna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Rajd Polski 2014: Triumf Sebastiana Ogiera, Robert Kubica 18. w "generalce"