Sporty motorowe

Rajd Sardynii: Triumf Sebastiena Ogiera, Robert Kubica na ósmym miejscu

2014.06.08//  M. Mikołajczyk
Zdecydowanym zwycięstwem Sebastiena Ogiera zakończył się tegoroczny Rajd Sardynii, który był szóstą rundą rajdowych mistrzostw świata. Francuz dzięki zwycięstwu umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce, ale ze znaczną stratą do kierowcy „Trójkolorowych” zajął jeżdżący Citroenem DS3 Mads Ostberg, a na najniższym stopniu podium stanął Fin Jari-Matti Latvala.
Robert Kubica

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Robert Kubica. Polak ukończył zawody na ósmym miejscu i po raz drugi w tym sezonie zdobył punkty do „generalki” WRC – wcześniej nasz utalentowany rodak był szósty podczas wyścigu w Argentynie. Warto zaznaczyć, że biało-czerwony w sobotę wspólnie ze swoim pilotem, Maciejem Szczepańskim nie dał rady dojechać do mety 12. odcinka specjalnego. Kubica urwał w drugim dniu zmagań przednie koło w swoim samochodzie.
Teraz rywalizacja najlepszych rajdowców przeniesie się do kraju nad Wisłą, gdzie od 26 do 29 czerwca na trasach w okolicach Mikołajek rozegrana zostanie 71. edycja Rajdu Polski.