Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Octavia RS - sportowy model już niedługo z mocniejszym napędem

Samochody

rss

Skoda Octavia RS - sportowy model już niedługo z mocniejszym napędem

2014.05.15//  J. Kruczek
Skoda 130 RS była niegdyś jednym z najlepszych sportowych samochodów „Bloku Wschodniego”, a w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 40 urodziny. Z tej okazji Czesi zdecydowali się zbudować mocniejszą Octavię RS będącą hołdem dla klasycznego coupe.

Sercem nowej Octavii RS zostanie doładowane 2,0 z Volkswagena Golfa R. Silnik ma być jednak zdławiony do 280 KM. Nie będzie on też napędzał czterech kół, a jedynie przednią oś. Szkoda, że Skoda nie zdecydowała się na wariant 4x4.
Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS

Najostrzejsza Octavia w historii ma się też pochwalić bardziej sportowymi nastawami zawieszenia oraz poprawionymi hamulcami. Nie zabraknie także lżejszych felg. Wszystko zapowiada się wyśmienicie i powinno przypaść do gustu klientom. Nie wiemy niestety, kiedy i ewentualnie w jakiej ilości powstanie mocniejsza Octavia. Mimo to jest na co czekać.

Skoda Octavia RS
Skoda Octavia RS
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: wcf


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skoda Octavia RS - sportowy model już niedługo z mocniejszym napędem

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Skoda Octavia RS - sportowy model już niedługo z mocniejszym napędem