Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Yaris doczeka się ostrego wcielenia

Samochody

rss

Toyota Yaris doczeka się ostrego wcielenia

2016.10.24//  J. Kruczek
Toyota Yaris jest bardzo dobrym miejskim samochodem, ale brakuje w niej delikatnego pazura. Najwięksi konkurencji maja sportowe odmiany i patrząc na nich da się wyczuć sportowe zacięcie. Japońska marka w ostatnich latach stawiała na ekologię, a  sport z którym jest związana od zawsze gdzieś się zatracił.

Ten stan rzeczy zmieni się wraz z nowym Yarisem. Toyota od przyszłego roku wkracza do walki na trasach WRC, a to oznacza, że w ofercie powinien się pojawić prawdziwy hot hatch. Od pewnego czasu pojawiają się plotki na temat hot-hatcha na bazie kolejnego Yarisa. Te doniesienia potwierdza szef oddziału europejskiego John van Zyl. Jak stwierdził udział w motorsporcie zobowiązuje do umieszczenia w swojej ofercie pojazdów przypominających o sportowych występach. Mając rajdowego Yarisa naturalnym jest wprowadzenie do oferty hot hatcha na jego bazie..
Toyota Yaris WRC
Toyota Yaris WRC
Toyota Yaris WRC

Póki co nie wiadomo na jakie silniki i przedział mocy postawi producent. Na pewno potrzebne będzie mocne uderzenie. Na rynku mamy takie maszynki, jak Fiestę ST, 208 GTi czy Clio RS. Na pewno Toyota musi wykonać tytaniczną pracę, aby w dobrym stylu powrócić na rynek sportowych modeli.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Toyota Yaris doczeka się ostrego wcielenia
 / 
Komentarze do: Toyota Yaris doczeka się ostrego...
Iwan pisze:

Myślę, że to może się udać. Yaris to dobre, szybkie, zwinne auto, byłoby dobrą bazą do zbudowania rajdowego samochodu. Toyota ma możliwości, więc coś wymyślą.

 / 
Komentarze do: Toyota Yaris doczeka się ostrego...
polas pisze:

o czymś takim jeszcze nie słyszałem ale z drugiej strony dlaczego nie. yaris mimo swojej małej wagi pewnie trzyma się drogi. jak go dobrze zmontują jest wstanie pozytywnie namieszać t wrc

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Yaris doczeka się ostrego wcielenia