Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Yaris GRMN - zaledwie 400 egzemplarzy na rynek europejski

Samochody

rss

Toyota Yaris GRMN - zaledwie 400 egzemplarzy na rynek europejski

2017.07.24//  J. Kruczek
Toyota cieszy się obecnością na szczytach list sprzedaży, ale producent ma jeden problem. Jego oferta jest pozbawiona dozy szaleństwa. Jedynym sportowym modelem jest GT86, który trochę się już przejadł. Dlatego informacja o debiucie Yarisa GRMN zelektryzowała świat motoryzacji. Niestety pierwszy od wielu lat hot-hatch marki nie będzie seryjnie produkowany.

Nowy hot-hatch będzie napędzany przez 1,8-litrowy silnik generujący 210KM mocy. Tak przygotowany motor rozpędzi Yarisa do setki w czasie około 6 sekund. Auto będzie posiadało sportowy mechanizm różnicowy oraz 6-stopniową manualną skrzynię biegów. Wszystko podyktowane pod sportową pełną emocji jazdę.
Toyota Yaris GRMN
Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN
Toyota Yaris GRMN

Na razie nie zdradzono cen nowego modelu, ale nie ma się co zbytnio napalać na zakup. Na rynek trafi bardzo mało egzemplarzy. Sportowy Yaris powstanie w ilości zaledwie 400 egzemplarzy. Tylko tyle sztuk pojawi się na rynku europejskim, a do tego aż 100 trafi na rynek brytyjski. Tym samym zdobycie sportowego hot-hatcha okaże się dość trudne.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Toyota Yaris GRMN - zaledwie 400 egzemplarzy na rynek europejski

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota Yaris GRMN - zaledwie 400 egzemplarzy na rynek europejski