Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Phideon - limuzyna dla azjatyckich klientów

Samochody

rss

Volkswagen Phideon - limuzyna dla azjatyckich klientów

2017.05.04//  J. Kruczek
Na rynkach azjatyckich limuzyny rozchodzą się w tempie błyskawicznym. Wielu producentów produkuje nawet specjalne przedłużane wersje tylko dla chińskich odbiorców. Volkswagen postanowił także ugryźć ten rynek w czym ma pomóc model Phideon.

Auto jest produkowane jedynie na rynek chiński. W dużym uproszczeniu Phideon to nieco większy Passat z mocniejszym silnikiem. Teraz została zaprezentowana odmiana GTE, która może się pochwalić układem hybrydowym o mocy 245KM i momencie 500Nm. Tak skrojony napęd pozwoli na zasilaniu elektrycznym pokonać standardowe 50 km, zaś w trybie mieszanym zasięg wzrośnie do 850 km.
Volkswagen Phideon
Volkswagen Phideon Volkswagen Phideon
Volkswagen Phideon

Oczywiście producent będzie też oferował coś dla miłośników mocniejszych wrażeń. Oni skorzystają z silnika 3.0 V6 o mocy 300 KM i momencie 440 Nm. To wraz z napędem 4Motion powinno dać całkiem żwawy pojazd. W ofercie znajdzie się także tańszy Phideon z 2-litrowym silnikiem benzynowym. Ten model nie pojawi się w Europie. Na naszym rynku rolę flagowej limuzyny pełnić będzie Arteon.
Volkswagen Phideon
Volkswagen Phideon
Volkswagen Phideon

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen Phideon - limuzyna dla azjatyckich klientów

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Phideon - limuzyna dla azjatyckich klientów