Motoryzacja   »   Samochody   »   Fisker Karma - Europa pozna go w Genewie

Samochody

rss

Fisker Karma - Europa pozna go w Genewie

2009.02.26//  Rafał Bednarz
Kalifornijski producent zapowiada, iż podczas premiery modelu Karma w Genewie przedstawi ceny, wyposażenie oraz plany dotyczące sposobu i sieci sprzedaży tego wyjątkowego auta w Europie.

W USA Fisker Karma trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku z ceną zaczynającą się od 900. Debiut modelu w europejskich salonach sprzedaży przewidziany jest na początek 2010 roku, a cena wyjściowa powinna być na poziomie ceny amerykańskiej, ale wyrażonej w Euro - na dzień dzisiejszy to równowartość ok. 69 000 EUR. Produkcja auta odbywać się będzie w fińskiej fabryce Valmet Automotive, która obecnie zajmuje się montażem Porsche Boxstera i Caymana. Planowana ilość egzemplarzy modelu Fisker Karma opuszczających bramy zakładu w Uusikaupunki ma wynosić rocznie 15 000 sztuk, z czego połowa ma pozostać na rynku europejskim.
Fisker Karma Fisker Karma
Fisker Karma Fisker Karma
Fisker Karma Fisker Karma

Wyposażony w hybrydowy układ napędowy Q-Drive, Fisker Karma ma możliwość przebycia dystansu ok. 80 km wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego, po czym do życia zostaje powołany 2-litrowy, turbodoładowany silnik GM Ecotec z bezpośrednim wtryskiem benzyny, pełniący rolę generatora do ładowania zestawu akumulatorów litowo-jonowych. Łączna moc wyjściowa dwóch silników elektrycznych w które wyposażono auto, wynosi 408 KM a generowany przez nie moment obrotowy sięga aż 1300 Nm, co pozwala rozpędzić samochód do pierwszej "setki" w czasie 5,8 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość wynoszącą ok. 201 km/h.
Na Salonie Samochodowym w Genewie amerykańska firma zaprezentuje prawdopodobnie także swój najnowszy projekt, otwartą wersję Karmy o przydomku S, zaprezentowaną już na tegorocznym Salonie Samochodowym w Detroit, której produkcja rozpocznie się w 2011 roku.
Fisker Karma Fisker Karma
Fisker Karma Fisker Karma
Fisker Karma Fisker Karma

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: Mototarget


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Fisker Karma - Europa pozna go w Genewie

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Fisker Karma - Europa pozna go w Genewie