2013.12.16// J. Kruczek
Audi co prawda nie zapowiedziało oficjalnie wejścia do produkcji modelu Quattro, ale to wydarzenie jest już praktycznie pewne. Tym bardziej, że producent potwierdził jednostkę napędową, jaka ma zostać wykorzystana w produkcyjnym wariancie. Czego więc możemy oczekiwać po nowym modelu?
Przede wszystkim stylistycznie mamy otrzymać niemal taki sam pojazd, jak koncept. To bardzo dobra decyzja, ponieważ Quattro w wersji studyjnej robi piorunujące wrażenie. Właśnie takiego powrotu do korzeni oczekujemy. Napęd na cztery koła będzie stały i producent nie ma zamiaru stosować żadnych systemów odłączających którejś z osi.

Audi Quattro Concept
Audi zdradziło, że Quattro będzie napędzane 2,5-litrowym, pięciocylindrowym motorem znanym z modelu TT RS. W Quattro ma on dostarczać moc 360 KM, co w zupełności wystarczy do żwawego przemykania po zakrętach. Jeżeli wraz z takim motorem otrzymamy dobrze zestrojoną skrzynię to możemy liczyć na bardzo dobre osiągi.

Audi Quattro Concept