Motoryzacja   »   Tuning   »   Cadillac CTS-V od GeigerCars

Tuning

rss

Cadillac CTS-V od GeigerCars

2009.12.08//  A. Łukasiewicz
O tym, że niemiecka ekipa z GeigerCars zna się na amerykańskich autach wiemy nie od dziś. W końcu poza codzienną robotą, jak import, homologacje, czy też serwis aut amerykańskich od czasu do czasu zaprezentują jakąś objechaną odmianę po tuningu.
Cadillac CTS-V od GeigerCars
Cadillac CTS-V od GeigerCars Cadillac CTS-V od GeigerCars
Cadillac CTS-V od GeigerCars

Tym razem wzięto pod lupę jedno z najbardziej intrygujących aut amerykańskich produkowanych w ostatnich czasach – nowego Cadillaca CTS-V. Już w swojej 1-szej odsłonie (2004-07) auto to skutecznie kopało tyłki chlubnej europejskiej konkurencji (BMW M3, Mercedes C-klasa AMG, czy Audi [R]S4).

Druga generacja tylko ten dystans efektywnie powiększa, a wszystkiemu winien przede wszystkim ukryty pod maską silnik 6.2 LS9 rodem z najszybszej Corvette - ZR1.
Cadillac CTS-V od GeigerCars
Cadillac CTS-V od GeigerCars Cadillac CTS-V od GeigerCars
Cadillac CTS-V od GeigerCars

Tuning najszybszego, seryjnego Cadillaca wszechczasów zbiegł się z jego europejską premierą w salonach (74’400 EUR). Zabrano się za jego najmocniejszy punkt, czyli jednostkę napędową. W obecnej generacji CTS-V pracuje silnik z ZR1, lecz zdławiony do 564 KM i 747 Nm.

Po wizycie w monachijskim warsztacie i zwiększeniu ciśnienia doładowania kompresora jego moc wzrosła do 619 KM, a moment do niesamowitych jak na takie auto, 850 Nm. Takie wartości dzięki dodatkowemu skróceniu 5- i 6-tego biegu pozwoliły na osiągnięcie prędkości maksymalnej rzędu 330 km/h, a to już granica zarezerwowana dla aut supersportowych jak np. wcześniej wspomniana Corvette!

Cadillac CTS-V od GeigerCars Cadillac CTS-V od GeigerCars
Cadillac CTS-V od GeigerCars
Do tego jeszcze typowo jak na niemiecki tuning, „optymalizacji” uległo i tak już bardzo dobrze nastrojone po testach na pętli północnej toru Nürburgring zawieszenie - cóż, kto ma znakomite drogi, ten może kombinować!

Zmiany zewnętrzne ograniczyły się jedynie do polakierowania wszystkich elementów chromowanych, czy też felg w kolorze nadwozia, czyli w tym przypadku czarnym. W takiej odsłonie auto wygląda bardziej demonicznie, choć nie każdemu może się taka opcja spodobać – po prostu kwestia gustu.

Cieszymy się, że w przypadku tego modelu zmiany ograniczyły się jedynie do drobnych zabiegów. W przypadku tak udanego auta bardzo łatwo byłoby przegiąć. No to nie pozostało nic innego, jak wybrać się na słynny tor testowo-wyścigowy i po raz kolejny poprawić swój znakomity wynik...
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Cadillac CTS-V od GeigerCars

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Tuning   »   Cadillac CTS-V od GeigerCars