Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari SP America - unikatowy supersamochód na specjalne zamówienie

Samochody

rss

Ferrari SP America - unikatowy supersamochód na specjalne zamówienie

2014.06.28//  J. Kruczek

Ferrari Special Projects jest oddziałem włoskiej marki zajmującym się specjalnymi zamówieniami. Realizuje on projekty jednorazowe, jak prezentowany na zdjęciach model SP America. Supersamochód powstał we włoskiej fabryce w zaledwie jednym egzemplarzu.

SP America został oparty o model F12 Berlinetta. Różnice względem serii są jednak astronomiczne i z przodu znalazły się nowe światła, zderzak i maska. W tyle również znalazły się poważne zmiany. Praktycznie całość przeprojektowano i teraz auto przypomina bardziej Fastbacka niż Coupe.

Ferrari SP America
Ferrari SP America Ferrari SP America
Ferrari SP America

Specjaliści z Maranello dopracowali każdy szczegół i właściciel pojazdu będzie dumny z jedynego na świecie egzemplarza. Jego tożsamość nie jest znana więc nie wiemy gdzie trafi prezentowana maszynka. Ferrari SP America jest kolejnym dowodem na to, że popularność unikatowych samochodów rośnie. Podobne oddziały zajmujące się wyjątkowymi autami otworzyły McLaren i Jaguar.

Ferrari SP America
Ferrari SP America Ferrari SP America
Ferrari SP America

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: wcf


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ferrari SP America - unikatowy supersamochód na specjalne zamówienie

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Ferrari SP America - unikatowy supersamochód na specjalne zamówienie