Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Renault Megane RS N4 - rajdówkę dla Kubicy testowali mistrzowie Francji

Sporty motorowe

rss

Renault Megane RS N4 - rajdówkę dla Kubicy testowali mistrzowie Francji

2010.10.20//  M. Zabolski
Renault Sport przeprowadziło testy nowej rajdówki przygotowywanej z myślą o klasie N4 - Renault Megane RS. To pierwszy N-grupowy samochód przygotowany przez francuskiego producenta, który do tej pory homologował Twingo i Clio w grupie R.


W testach wziął udział mistrz Francji, Guillaume Canivenqa oraz mistrz francuskiej grupy R, Emmanuel Guigou. Obaj kierowcy jeździli po 2 dni. Zgodnie z planami Guigou dokona oficjalnej prezentacji rajdówki pod koniec listopada. Odbędzie się ona podczas końcowej rundy Mistrzostw Francji, Rallye du Var.
Renault Megane RS N4 Kubica oglądał Megane N4 w Renault Sport
Renault Megane RS N4 Renault Megane RS N4 na testach...
Renault Megane RS N4 ...czy nowe auto pozwoli walczyć Kubicy o zwycięstwa?

O Renault Megane RS N4 mówi się, że jest tworzone specjalnie dla Roberta Kubicy. Auto będzie dostępne dla rajdowców od 2011 r. Polski kierowca Formuły 1, który zaliczył ostatnio rewelacyjny występ w Rajdzie Antibes, zapoznawał się z nową rajdówką w fabryce Renault jeszcze przed Grand Prix Japonii. Prawdopodobnie Robert Kubica poprowadzi Renault Megane RS N4 w styczniowym Rajdzie Monte-Carlo.

Renault Megane RS N4 będzie konkurować z obecnymi autami tej klasy, Subaru Imprezą oraz Mitsubishi Lancerem. Nowa rajdówka będzie głównie konkurencyjna na rajdach asfaltowych. To za sprawą napędu na przednią oś. Największą ilość nabywców znajdzie zapewne we Francji, gdzie mistrzostwa krajowe są podzielone na cykl asfaltowy i szutrowy.

Na razie nie zdradzono planów wprowadzenia opcji Megane z napędem na cztery koła. Niewykluczone jednak, że ewentualne rajdowe sukcesy mogą się przyczynić do powstania konkurencyjnej czteronapędowej eNki.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: fot. Renault Sport, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Sporty motorowe   »   Renault Megane RS N4 - rajdówkę dla Kubicy testowali mistrzowie Francji