Motoryzacja   »   Samochody   »   Renault Twingo RS odchodzi! Mały hot-hatch znika z rynku

Samochody

rss

Renault Twingo RS odchodzi! Mały hot-hatch znika z rynku

2013.08.09//  J. Kruczek
Renault Twingo RS było jednym z najciekawszych hot-hatchy na rynku. Francuski model potrafił dostarczyć sporo emocji, ale te czasy dobiegły końca. Producent poinformował o zakończeniu produkcji sportowego modelu, tym samym z rynku znika ostatnie sportowe Renault z wolnossącym silnikiem.

Benzynowe 1.6 o mocy 133 KM sprawiało, że mały mieszczuch był demonem prędkości w swojej klasie. Niestety do Francji zawitała moda na nowoczesne silniki Turbo. I Twingo RS musiało odejść. Producent wprowadzi na rynek jeszcze kilkaset egzemplarzy, z czego kilkadziesiąt będzie oferowanych w limitowanej edycji Gordini. Na tym żywot malucha się zakończy.
Renault Twingo RS
Renault Twingo RS Renault Twingo RS
Renault Twingo RS

Niestety sprawa następcy nie jest jasna, Renault nie planuje w tej chwili kolejnej generacji Twingo. Wstępnie mówiło się o nowym małym samochodzie projektowanym razem ze Smartem, ale wieści na temat takiego modelu ucichły. Ciężko też powiedzieć, czy marka zdecyduje się na budowę kolejnego malucha w wersji RS.
Renault Twingo RS
Renault Twingo RS Renault Twingo RS
Renault Twingo RS

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: carscoops


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Renault Twingo RS odchodzi! Mały hot-hatch znika z rynku

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Renault Twingo RS odchodzi! Mały hot-hatch znika z rynku