Motoryzacja   »   Samochody   »   Renault Zoe RS - hot-hatch EV ma zadebiutować do 2022 roku

Samochody

rss

Renault Zoe RS - hot-hatch EV ma zadebiutować do 2022 roku

2019.11.05//  J. Kruczek
Renault Zoe RS od dawna był obiektem licznych plotek i spekulacji, a ostatnio sam producent dawał przesłanki, że elektryczny hot-hatch ma szansę na debiut. Teraz dostaliśmy potwierdzenie tych doniesień w postaci słów szefa planowania produktów marki, Ali Kassai.
Kassai został zapytany o elektrycznego hot-hatcha przez magazyn Autocar i oficjalnie przyznał, że Renault Zoe RS jest w planie marki. Samochód ma zostać zaprezentowany najpóźniej w 2022 roku, a firmie zależy na jak najszybszej premierze. Zwiastunem modelu był zaprezentowany kilka lat temu koncept Zoe e-Sport EV. Firma od dawna myślała o sportowym elektryku, ale musiała poczekać na odpowiednią technologię.
Renault Zoe RS
Renault Zoe RS Renault Zoe RS
Renault Zoe RS

Głównym celem było stworzenie auto o świetnych osiągach oraz zadowalającym zasięgu. Taka możliwość w końcu się pojawiła. Renault jest jednym z liderów na rynku pojazdów elektrycznych i hot-hatch EV ma być podkreśleniem tego stanu rzeczy. Marka od dekad tworzy także imponujące pojazdy sportowe dla mas, więc nie ma lepszego producenta do stworzenia pierwszego takiego pojazdu. Renault ma szanse stać się pierwszą marką oferująca elektrycznego hot-hatcha.
Renault Zoe RS
Renault Zoe RS
Renault Zoe RS

Kassai postanowił także uspokoić fanów klasycznych modeli RS. Niedawno pojawiły się doniesienia, że Renault Zoe RS zastąpi Clio RS. Przedstawiciel marki przyznał jednak, że konwencjonalne modele RS będą powstawały tak długo, jak będą miały swoich fanów. Oznacza to, że Clio RS nie powinno być zagrożone.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Renault Zoe RS - hot-hatch EV ma zadebiutować do 2022 roku

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Renault Zoe RS - hot-hatch EV ma zadebiutować do 2022 roku