2019.04.23// J. Kruczek
Subaru Outback 2020 został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Tym samym poznaliśmy szóstą generację ciekawego modelu krzyżującego w sobie koncepcję kombi i crossovera.
Subaru Outback wzorem poprzedników bazuje na Legacy. Nadwozie zostało zmienione w kombi, a do tego otrzymało liczne osłony. Te już na pierwszy rzut oka mają zachęcać do przygód poza utwardzonymi drogami.

Subaru Outback
Producent chwali się lepszym prowadzeniem dzięki zastosowaniu najnowszej platformy marki. Do tego prześwit jest większy niż w wielu SUVach, a dzięki temu japońskie kombi sprawdzi się w lekkim terenie lepiej od dużych pseudoterenówek. Największą zaletą będzie zaś stały napęd na wszystkie koła.
Sercem Subaru Outback w standardzie będzie wolnossący silnik 2,5-litrowy o mocy 182 KM. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano doładowaną jednostkę 2,4-litrową o mocy 260 KM. Jednostki napędowe zostały sparowane z najnowszą przekładnią CVT marki.
Najwięcej zmian względem poprzednika znajdziemy we wnętrzu. Subaru postawiło na wnętrze godne dla auta premium i może się pochwalić bardzo dobrymi materiałami wykończenia. W kokpicie dominuje 11,6-calowy ekran systemu teleinformacyjnego. Ten zaś jest kompatybilny z Android Auto oraz Apple CarPlay. Subaru Outback podobnie, jak Legacy otrzyma szereg najnowszych systemów wspomagających kierowcę. Nowy model trafi na rynek jesienią tego roku i wtedy też poznamy więcej szczegółów.