Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera

Samochody

rss

Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera

2020.02.02//  J. Kruczek
Tesla Model Y może się okazać przełomowym modelem dla amerykańskiej marki. Nie chodzi tu jednak o zaskakujące technologie, ale o przełamanie pewnej niechlubnej tradycji. Wygląda bowiem na to, że crossover nie tylko nie zaliczy opóźnienia, ale też trafi do klientów znacznie szybciej niż przewidywano.
Tesla pokazała światu Model Y w marcu 2019 roku i wtedy zapowiadała premierę rynkową na jesień 2020 roku. Wygląda jednak na to, że auto zostało przygotowane szybciej i debiut nastąpi znacznie wcześniej. Producent poinformował, że produkcja ruszyła pełną parą, a pierwsze egzemplarze mogą trafić do klientów już przed końcem pierwszego kwartału roku. To naprawdę spore zaskoczenie.
Tesla Model Y
Tesla Model Y Tesla Model Y
Tesla Model Y

Co ciekawe poinformowano o mianie specyfikacji w wersji AWD. Według pierwszych informacji zasięg elektrycznego crossovera wynosił około 450 km,. To się teraz zmieniło i Model Y ma pokonać na jednym ładowaniu ok 500 km. Wygląda na to, że podczas prac rozwojowych udało się zoptymalizować zużycie energii. Warto jednak zaznaczyć, że zmiany w planie produkcyjnym dotyczą rynku amerykańskiego. Na europejskiej stronie marki nadal podaje się termin startu produkcji na 2021 rok.

Tesla Model Y
Tesla Model Y
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Tesla Model Y - producent przyspieszył premierę crossovera