Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota GR Supra będzie rozwijana o kolejne wersje

Samochody

rss

Toyota GR Supra będzie rozwijana o kolejne wersje

2019.03.14//  J. Kruczek
Toyota GR Supra prawdopodobnie nie będzie krótką przygodą ze sportowymi modelami dla japońskiej marki. Tetsuya Tada, szef projektu, zdradził w wywiadzie dla magazynu Top Gear, że nowa Supra będzie się rozwijać.
Według niego Toyota GR Supra w kolejnych latach będzie się wzbogacać o kolejne wersje. W planach zespołu odpowiedzialnego za model jest między innymi bazowa wersja oraz edycje poświęcone zabawom na torze. Tada nie zdradził wiele szczegółów, ale według niego w każdym roku powinna debiutować przynajmniej jedna nowa wersja.
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Na początek bardzo prawdopodobny jest bazowy wariant z dwulitrowym, doładowanym silnikiem BMW. Była by to jednostka pochodząca z Z4 sDrive30i, która może się pochwalić mocą 255 KM i momentem 400 Nm. Supra z takim silnikiem miałaby osiągać 100 km/h w czasie około 5,2 s. Co ciekawe zmiana silnika mogłaby zaowocować utratą nawet 110 kg masy.
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

W planach jest też edycja agresywniejsza bazująca na podobnym pomyśle, co GT86 GRMN z 2015 roku. Supra miałaby otrzymać szereg elementów z włókna węglowego, które obniżą masę. Całość dopełniłyby modyfikacje zawieszenia i prawdopodobnie drobny wzrost mocy. Wśród pomysłów jest dodanie skrzyni manualnej czy nadwozie Targa. To ostatnie jest bardziej prawdopodobne niż budowa kabrioletu. Tada planuje też w przyszłości modyfikacje wnętrza, które miałoby stracić elementy pochodzące od BMW.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Toyota GR Supra będzie rozwijana o kolejne wersje

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota GR Supra będzie rozwijana o kolejne wersje