Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota GR Supra - japoński sportowiec oficjalnie wyjechał z cienia

Samochody

rss

Toyota GR Supra - japoński sportowiec oficjalnie wyjechał z cienia

2019.01.16//  J. Kruczek
Toyota GR Supra w końcu została oficjalnie zapowiedziana i choć dzięki przeciekom dobrze wiedzieliśmy, jak będzie wyglądać to i tak zrobiła wrażenie. Widać, że projektanci nie chcieli mocno zmieniać tego co zobaczyliśmy przy okazji prezentacji konceptu FT-1 przed laty.
Najnowsze sportowe coupe cechuje szerokość 1854 mm i wysokość zaledwie 1292 mm. Długość 4379 mm to mniej niż u poprzedniczki. Mimo iż auto dzieli fundamenty z BMW Z4 to w nadwoziu nie widać podobieństw. Muskularna karoseria i ciekawe detale pozwalają się wyróżnić Suprze na rynku. Inną sprawą jest wnętrze, które spokojnie mogłoby być oferowane przez BMW. Tu widać niemieckie naleciałości, ale dzięki temu Supra uderza zdecydowanie w klasę premium.
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Toyota GR Supra trafi na rynek z dwoma silnikami. Początkowo będzie dostępna z 3-litrową, rzędową szóstką o mocy 340 KM i 500 Nm. Silnik zostanie sparowany z 8-biegowym automatem, a napęd trafi na tylną oś. I to będzie główne mięsko w ofercie. W 2020 roku na rynku zadebiutuje wersja z 2-litrowym motorem o mocy 258 KM i 400 Nm. Tutaj sam producent przyznaje, że nie spodziewa się specjalnie wysokiej sprzedaży tej wersji, ale wypadało dodać do oferty słabszy silnik..
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Toyota uzyskała rewelacyjny stosunek rozstawu osi do rozstawu kół, co ma się przełożyć na perfekcyjne prowadzenie. Sztywność konstrukcji ma być na poziomie Lexusa LFA. Inżynierom udało się również zadbać o rozkład masy 50:50. Toyota GR Supra z większym silnikiem waży zaledwie 1495 kg.

W mocniejszym modelu znajdziemy aktywny układ zawieszenia, a w obu wersjach zagości układ różnicowy o ograniczonym uślizgu. Topowa wersja ma korzystać z układu hamulcowego Brembo z tarczami o średnicy 348 mm. Dość ciekawym rozwiązaniem ma być system audio pozwalający na puszczenie dźwięków wydechu. To nic nowego, ale zamiast nagranych wcześniej odgłosów w głośnikach zabrzmią dźwięki na żywo dostarczane z wydechu.
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Toyota GR Supra zadebiutowała już w przedsprzedaży. Na europejski rynek trafi jedynie 900 egzemplarzy w 2019 roku. Produkcja sportowych modeli ma ruszyć od czerwca. Nie znamy oficjalnej ceny Supry, ale ma ona oscylować w okolicach 270 000 zł.
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra
Toyota GR Supra

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Toyota GR Supra - japoński sportowiec oficjalnie wyjechał z cienia

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Toyota GR Supra - japoński sportowiec oficjalnie wyjechał z cienia