Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Trajka Chimera - nowe wcielenie motocykla Harley-Davidson Softail Evo

Motocykle, skutery, quady

rss

Trajka Chimera - nowe wcielenie motocykla Harley-Davidson Softail Evo

2010.12.19//  A. Miklewska
Na świecie aż roi się od tak zwanych trajek, jednak ta na bazie Harley'a Softail Evo z 1994 roku nie ma sobie równych. Za ten niesamowity projekt odpowiada Uwe Sickert'a, dokonał on w motocyklu szeregu zmian, które przyczyniły się do unikatowego charakteru maszyny. Trajka ta otrzymała nazwę "Chimera".
Trajka Harley-Davidson Softail Evo
Trajka Harley-Davidson Softail Evo Trajka Harley-Davidson Softail Evo
Trajka Harley-Davidson Softail Evo

Sercem unikatowej maszyny został silnik Harley-Davidson o pojemności 1340 ccm. Napęd jest przenoszony za pośrednictwem pięciobiegowej skrzyni. Wskaźniki na kierownicy zostały zapożyczone z BMW, a przednie widelce upside-down z Kawasaki.

Opony z niskim profilem zostały naciągnięte na rewelacyjne felgi. Motocykl otrzymał nowoczesne kierunkowskazy LED, a opona Avon z przodu i Vredestein z tyłu uzupełniają wygląd satynowo-białego motocykla. Chimera oznacza w mitologii greckiej ziejącego ogniem potwora, dziecko Tyfona i Echidny. Przyjmuje się najczęściej, że miała głowę lwa, ciało kozy i ogon węża. Wydaje się, że ta nazwa idealnie pasuje do prezentowanego wehikułu, który przykuje wzrok wszystkich podczas weekendowej przejażdżki.
Trajka Harley-Davidson Softail Evo
Trajka Harley-Davidson Softail Evo Trajka Harley-Davidson Softail Evo
Trajka Harley-Davidson Softail Evo

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: automotto, v10.pl

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale SportDo góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Trajka Chimera - nowe wcielenie motocykla Harley-Davidson Softail Evo