Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen ID.3 - debiut we wrześniu, ale z niekompletnym oprogramowaniem

Samochody

rss

Volkswagen ID.3 - debiut we wrześniu, ale z niekompletnym oprogramowaniem

2020.06.16//  J. Kruczek
Volkswagen ID.3 miał być wielkim hitem i otwarciem nowej rodziny samochodów elektrycznych niemieckiego koncernu. Samochód tymczasem staje się ikoną zbytniego pośpiechu w elektryfikacji mającego na celu zatuszować wizerunkowe wpadki przy "diselgate".
Okazuje się, że klienci którzy złożyli zamówienie na Volkswagena ID.3 dostaną swoje egzemplarze we wrześniu. Jest jednak pewien mały haczyk. Producent od dawna zmaga się z problemami z oprogramowaniem. Właśnie dlatego premierowe sztuki trafią do klientów z nieaktywną częścią wyposażenia.
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3 Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3

Elektryczny kompakt Volkswagena miał zadebiutować w najbliższych tygodniach, ale tak się nie stanie. Oprogramowanie pojazdu sprawia ciągłe problemy i firma nie może sobie z nimi poradzić. Mimo to zdecydowano się, że we wrześniu samochód trafi do klientów, ale z pewnymi brakami. Premierowe egzemplarze będą pozbawione pewnych funkcji na wyświetlaczu head-up oraz nie będą posiadały dostępu do aplikacji AppConnect pozwalającej na zdalną kontrolę auta. Brakujące funkcje mają zostać dodane w ramach aktualizacji.
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3
Volkswagen ID.3

W ramach rekompensaty klienci decydujący się na wybrakowane egzemplarze otrzymają darmowe członkostwo w programie ID.3 1st Mover Club. Członkostwo zwalnia z trzech pierwszych rat leasingowych czy daje dożywotnie wsparcie konsultantów Volkswagena w kwestiach związanych z eksploatacją pojazdu. Producent zapewnia, że do końca roku upora się z oprogramowaniem. Pozostaje pytanie ilu klientów zdecyduje się na zakup samochodu opierającego się o system operacyjny, który nie został ukończony?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp



Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen ID.3 - debiut we wrześniu, ale z niekompletnym oprogramowaniem

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

  • Wybór materaca nigdy nie powinien być kwestią przypadku. Nowoczesne produkty pozwalają poprawić...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen ID.3 - debiut we wrześniu, ale z niekompletnym oprogramowaniem