Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Touareg V8 TDI ma być pożegnaniem z silnikiem diesla V8

Samochody

rss

Volkswagen Touareg V8 TDI ma być pożegnaniem z silnikiem diesla V8

2019.03.12//  J. Kruczek
Volkswagen Touareg został niedawno zaprezentowany w wersji napędzanej przez 4-litrowy silnik wysokoprężny V8. Tak potężny motor diesla idealnie pasuje do sporego SUVa, jednak okazuje się, że może to być ostatni model z takim motorem.
Niemiecki SUV może się stać autem kolekcjonerskim. Takiego zdania jest szef marketingu marki, Jurgen Stackman. W rozmowie z dziennikarzem magazynu Top Gear stwierdził on, że Volkswagen Touareg V8 TDI będzie prawdopodobnie ostatnim modelem marki z potężnym dieslem V8. Sam przyznał, że zna wielu posiadaczy Touarega V10 TDI, którzy do dziś nie sprzedali swojego egzemplarza i traktują go jako egzemplarz kolekcjonerski. A to oznacza, że przyszli właściciele V8 TDI mogą w ten sam sposób potraktować swojego SUVa.
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg

Sercem SUVa o którym mowa został motor 4.0 TDI V8 o mocy 415 KM i momencie 900 Nm. Taka jednostka daje możliwość osiągnięcia 100 km/h w czasie zaledwie 4,9 s. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Volkswagen Touareg V8 TDI ma być dostępny w salonach od maja tego roku.
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen Touareg V8 TDI ma być pożegnaniem z silnikiem diesla V8

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Touareg V8 TDI ma być pożegnaniem z silnikiem diesla V8