Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Touareg - trzecia generacja wkracza śmiało w przyszłość

Samochody

rss

Volkswagen Touareg - trzecia generacja wkracza śmiało w przyszłość

2018.03.26//  J. Kruczek
Volkswagen Touareg był jednym z pionierów na rynku SUVów i modelem, który zaczął wielką modę na pseudoterenówki. Z czasem jednak konkurencja wyprzedziła propozycję Volkswagena. Teraz producent postanowił nadrobić braki i zaprezentował nowa imponującą generację Touarega.
Touareg najnowszej trzeciej generacji jest zupełnie nowym samochodem. Powstał on na płycie podłogowej MLB znanej choć by z najnowszych Audi Q7 czy Porsche Cayenne. Nadwozie SUVa jest teraz dłuższe, niższe i nieznacznie szersze co powinno się przełożyć na lepsze i bardziej precyzyjne sterowanie. Co ważne na etapie projektowania udało się zrzucić 100 kg wagi Touarega względem poprzednika.
Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018 Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018


We wnętrzu znajdziemy okno do przyszłości. Zamiast klasycznej konsoli środkowej zastosowano ekran multimedialny o przekątnej aż 15-cali, a zegary zastąpił wirtualny kokpit o przekątnej 12-cali. Całość znalazła się pod jedną taflą szkła. SUV oferuje wszystkie nowinki techniczne oferowane przez Volkswagena. Pojazd trafi do sprzedaży zarówno z silnikami benzynowymi jak i diesla. Na początku klienci będą mogli skorzystać z jednostki benzynowej 3.0 V6 o mocy 335KM oraz diesla 3.0 o mocach 228 i 282KM. Z pewnością wzrośnie cena modelu, ale o tej na razie nie wspomniano.

Volkswagen Touareg 2018
Volkswagen Touareg 2018
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen Touareg - trzecia generacja wkracza śmiało w przyszłość

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale KulturaDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen Touareg - trzecia generacja wkracza śmiało w przyszłość