Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen testował ID R na Nurburgringu. Przygotowania do bicia rekordu

Samochody

rss

Volkswagen testował ID R na Nurburgringu. Przygotowania do bicia rekordu

2019.04.27//  J. Kruczek
Volkswagen przygotowuje prototyp ID R do próby bicia rekordu na Nurburgringu. Niemiecki producent przystosował pojazd do zmagań na legendarnym torze i niedawno prototyp wyjechał na testowe okrążenia w "zielonym piekle".
Volkswagen ID R w założeniach marki ma ustanowić nowy rekord dla elektrycznych pojazdów na Nurburgringu. Prowadzeniem prototypu zajmie się Romain Dumas i to on zasiadł za kierownicą podczas testowych okrążeń. Producent opublikował nagranie z testów elektrycznego pojazdu.
Volkswagen ID R
Volkswagen ID R Volkswagen ID R
Volkswagen ID R

Sam Dumas przyznaje, że jazda Volkswagenem ID R po ulubionym torze daje wiele radości. Kierowca podkreśla, że największym problemem dla niego jest przestawienie się na znacznie wyższe prędkości w zakrętach niż miało to miejsce w autach GT, którymi się ścigał. Obecny rekord dla aut elektrycznych wynosi 6 minut i 45,90 s, a ustanowił go imponujący NIO EP9 dwa lata temu.
Volkswagen ID R
Volkswagen ID R
Volkswagen ID R

Volkswagen ID R posiada napęd elektryczny o mocy 671 KM i momencie obrotowym 650 Nm. Przyspieszenie do setki zajmuje zaledwie 2,25 s, a rozbudowana aerodynamika zapewnia doskonałą przyczepność w zakrętach. Próba bicia rekordu ma mieć miejsce latem, ale ostatecznego terminu nie podano.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Volkswagen testował ID R na Nurburgringu. Przygotowania do bicia rekordu

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale High-Tech

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Volkswagen testował ID R na Nurburgringu. Przygotowania do bicia rekordu