Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Slidescooter czyli jak nie dać się zimie

Motocykle, skutery, quady

rss

Slidescooter czyli jak nie dać się zimie

2009.02.26//  Rafał Bednarz
Wyobraź sobie swój zwykły, pięćdziesięciocentymetrowy skuter. Całkiem nudne urządzenie, szczególnie, że za oknem -15 stopni. Teraz pomyśl, że zamiast przedniego koła ma płozę. Dorzuć kilkadziesiąt blachowkrętów, osadzonych w tylnej, kostkowej oponie. Nagle zrobiło się zaskakująco, interesująco i trochę strasznie? Jasne. Panie i Panowie, przedstawiamy Slidescooter (Skuteroslizgacz).
Slidescooter
Slidescooter
Slidescooter

Maszyna powstała w umyśle włoskiego geniusza (którego umysłowa doskonałość niestety nie przełożyła się na podkład muzyczny do załączonego filmiku) z firmy RiminiMoto. Pomijając jednak słabe wyczucie rytmu, facet miał dobry pomysł - szczególnie, że budowa niskobudzetowego skutera śnieżnego nie jest bardziej skomplikowana, niż opis powyżej - docięte z prawdziwego snowboardu przednie "ogumienie" z prostym przegubem, pomagającym zachować stabilność... i tyle :) Zarówno w przednim, jak i tylnym zawieszeniu nie dokonano żadnych zmian - przystosowanie tylnej opony do jazdy po śniegu wymagało tylko odpowiedniego rozmieszczenia stalowych wkrętów, będących do kupienia w każdym sklepie w każdym kraju, który nie zabrania używania "stałych elementów antypoślizowych".
W ofercie RiminiMoto są dostepne gotowe zestawy - sześć róznych "desek", umożliwiających różny styl jazdy i zestaw opona + wkręty. Jednym z nich jest nawet wersja w całości karbonowa - dla fanatyków odchudzania i wyścigów na śniegu :) Pytanie, czy warto zapłacić 650 USD za coś, co można zbudować we własnym garażu?
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Źródło: v10.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Slidescooter czyli jak nie dać się zimie

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...


Do góry  //  Motoryzacja   »   Motocykle, skutery, quady   »   Slidescooter czyli jak nie dać się zimie