Motoryzacja   »   Samochody   »   Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ile to kosztuje?

Samochody

rss

Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ile to kosztuje?

2020.08.31//  P. Potocki

Wypożyczenie samochodu kojarzy nam się przede wszystkim z wakacjami. Zwykle wypożyczamy samochód, gdy na urlop wybieramy się samolotem lub pociągiem, jednak na miejscu chcielibyśmy być w pełni mobilni. A co gdyby wypożyczyć samochód na dłużej niż kilka dni i korzystać z niego na co dzień?Wypożyczalnia samochodów - co otrzymujesz podczas wypożyczania samochodu?
Na co dzień raczej nie wypożyczamy samochodu, lecz poruszamy się własnym pojazdem lub komunikacją miejską. Warto jednak zapoznać się z ofertami wypożyczalni - na wypadek, gdyby nasze auto się zepsuło lub gdybyśmy po prostu potrzebowali tego typu rozwiązania.

Dobra wypożyczalnia samochodów to taka, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór aut, oferuje liczne usługi dodatkowe, a jej ceny są konkurencyjne. Przykładem może być wypożyczalnia carfree.pl, która posiada liczne oddziały w wielu miastach w całym kraju. Dzięki temu bez trudu możemy wypożyczyć auto w jednej części Polski i zwrócić je w zupełnie innej lokalizacji. W razie jakichkolwiek problemów z samochodem pracownicy wypożyczalni zawsze w krótkim czasie mogą dotrzeć we wskazane przez nas miejsce. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas.

Wypożyczane samochody to w zdecydowanej większości fabrycznie nowe auta. Daje nam to możliwość poruszania się nowym samochodem bez konieczności spłaty wysokich rat. Samo wypożyczenie również jest niedrogie. Przy wynajmie na kilka dni ceny zaczynają się od około 95 zł za dzień. Jeśli jednak wypożyczymy samochód na dłużej (np. na rok) możemy liczyć na dodatkowe rabaty.  Przy długotrwałym wynajmie auta, czyli takim, który trwa minimum miesiąc ceny zaczynają się już od 59 złotych za dzień!

Co ważne, wypożyczalnia nie wymaga żadnych kaucji, a w celu wynajęcia samochodu potrzebujemy jedynie ważnego prawa jazdy i drugiego dokumentu ze zdjęciem.

Nie kupuj - wypożycz!

Samochód z wypożyczalni wydaje się być dobrem luksusowym, na które stać jedynie najbogatszych. Jednak w dzisiejszych czasach długo-, średnio- lub krótkoterminowy wynajem samochodu bywa dużo lepszym i paradoksalnie tańszym rozwiązaniem od zakupu własnego pojazdu.

Poniżej przedstawiamy 5 argumentów za rezygnacją z zakupu samochodu na rzecz wynajmu. Przede wszystkim wynajmując samochód nie musimy martwić się niczym poza pełnym bakiem. Wszelkiego rodzaju naprawy, przeglądy i ubezpieczenia nie są naszym zmartwieniem - by dojechać do celu potrzebujemy jedynie paliwa i chęci. Wszystkie pozostałe koszty leżą po stronie wypożyczalni!

Równie istotny jest fakt, że samochód wypożyczamy tylko wtedy, kiedy go potrzebujemy. Wszyscy mieszkańcy dużych miast wiedzą jak dużą zmorą kierowców są przepełnione parkingi, szczególnie te położone na osiedlach mieszkaniowych. Wynajmując samochód tylko wtedy kiedy jest taka konieczność, tylko sporadycznie musimy szukać miejsca parkingowego, a na co dzień możemy przemieszczać się przy pomocy komunikacji miejskiej. To nie tylko tańsze, ale bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Zakup samochodu to konieczność wydania jednorazowo dużej kwoty pieniędzy. Wynajmując samochód nie musimy posiadać w danym momencie żadnego większego wkładu. Wystarczy ważne prawo jazdy i opłata za czas najmu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że koszty wynajmu można rozliczyć w ramach prowadzenia firmy. No i wisienka na torcie dla fanów motoryzacji: wynajmując samochód za każdym razem możemy jeździć zupełnie innym pojazdem. Najnowsze modele, nowinki techniczne, marki, na które normalnie nie byłoby nas stać są na wyciągnięcie ręki!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototypWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ile to kosztuje?
 / 
Komentarze do: Kiedy warto skorzystać z usług...
Fred pisze:

Jak jestem za granicą to bardzo często wynajmuję na miejscu samochód. Można dużo więcej zwiedzić i szybciej.

Podobne wiadomości

Facebook

4x4    Audi    BMW    Concept Car    Coupe    Crossover    Formuła 1    Hatchback    Kabriolet    Limuzyny    Mercedes    Porsche    Roadster    SUV    Samochody kompaktowe    Samochody luksusowe    Samochody sportowe    Supersamochody    Tuning    Volkswagen   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Motoryzacja   »   Samochody   »   Kiedy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Ile to kosztuje?