Sporty motorowe

MotoGP 2010: Casey Stoner wygrywa kwalifikacje na Phillip Island

2010.10.16//  A. Miklewska
Casey Stoner zwyciężył w dniu swoich 25-tych urodzin w kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu na torze Phillip Island. Podczas wietrznej sesji kwalifikacyjnej, motocyklista wywalczył swoje trzecie pole position w tym sezonie.

Stoner, wygrał trzy ostatnie edycje wyścigu na Phillip Island. Dziś kierowca Ducati pokazał, że nadal jest we wspaniałej formie. Stoner wykręcił niesamowity czas 1'30"107, zaraz przed ulewnym deszczem, który przeszkodził w kilku ostatnich minutach kwalifikacji.
Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo
Ben Spies Ben Spies
Casey Stoner Casey Stoner

Mistrz Świata Jorge Lorenzo zanotował drugi rezultat, do czasówki Stoner'a zabrakło 0,668 sekundy. Trzecie pole startowe wywalczył Ben Spies, który pokonał Marco Simoncelli o zaledwie 0,016 sekundy.

Colin Edwards był piąty, tym samym zapewniając dla Yamahy trzy pozycje w pierwszej piątce kwalifikacji. Nicky Hayden zameldował się na szóstej pozycji, którą wywalczył jeszcze przed upadkiem na mokrym torze. Hayden ruszy jutro przed Randy de Puniet i Valentino Rossim. Włoch zanotował jedną z jego najgorszych pozycji w sezonie. Andrea Dovizioso w dzisiejszych kwalifikacjach był dopiero dziewiąty - patrząc na drugą pozycję w dwóch ostatnich wyścigach to spory spadek formy. Marco Melandri zamknął pierwszą dziesiątkę.