Sporty motorowe

2010.10.10//  A. Miklewska
Trzecie miejsce podczas Grand Prix Malezji, dało Jorge Lorenzo pierwszy mistrzowski tytuł w MotoGP. Motocyklista mógł dziś świętować tytuł zdobyty na kilka wyścigów przed oficjalnym zakończeniem sezonu.

Dzisiejszym bohaterem dnia był zdecydowanie Valentino Rossi, który odzyskał formę i zameldował się jako pierwszy na mecie. Drugi linię mety przejechał Dovizioso, który od paru wyścigów pokazuję klasę.
Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo
Valentino Rossi Valentino Rossi
Andrea Dovizioso Andrea Dovizioso

Ben Spies zajął czwartą pozycję, natomiast Alvaro Bautista cieszył się z najlepszej pozycji w tym sezonie, czyli piątej lokaty. Nicky Hayden i Hiroshi Aoyama walczyli o swoje pozycje prawie do utraty tchu. Lepszy okazał się Nicky, który ostatecznie wywalczył szóstą pozycję, tuż zanim zameldował się Aoyama. Marco Simoncelli był ósmy, a pierwszą dziesiątkę uzupełnili: Marco Melandri i Randy de Puniet.