Sporty motorowe

MotoGP 2010: Stoner ponownie zwycięża na Phillip Island

2010.10.17//  A. Miklewska
Casey Stoner potwierdził swoją wysoką formę wygrywając Grand Prix w Australii. Kierowca Ducati już po pierwszym okrążeniu był 1,5 sekundy szybszy od drugiego zawodnika. Stoner po raz czwarty z rzędu zwyciężył na Philip Island i po raz trzeci w tym sezonie sięgnął po złoto.

Jorge Lorenzo próbował dotrzymać tempa Stoner'owi, ale było to niewykonalne. Hiszpan osiągnął linię mety z 8,5 sekundową stratą do lidera. Valentino Rossi w pięknym stylu przedzierał się z ósmego miejsca i ostatecznie wywalczył trzecią lokatę. Kierowca Yamahy rozegrał emocjonującą walkę z Hayden'em o tą pozycję.
Jorge Lorenzo Jorge Lorenzo
Valentino Rossi Valentino Rossi
Casey Stoner Casey Stoner

Także o piąte miejsce trwała zacięta rywalizacja między Marco Simoncelli i Benem Spies. Zwycięzko wyszedł z niej Ben Spies, który z dwoma miejscami na podium i piątym miejscu dzisiaj został Nowicjuszem Roku 2010.

Siódme miejsce wywalczył Colin Edwards, na kolejnych pozycjach znaleźli się Aleix Espargaro i Marco Melandri. Randy de Puniet uzupełnił pierwszą dziesiątkę.